info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вправа «Аналіз вірша Ліни Костенко «Кольорові миші» для використання на уроці української літератури

Вправа "Аналіз вірша Ліни Костенко "Кольорові миші" для використання на уроці української літератури у 7 класі є вправою-учасницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 7-8 класів.

Авторка: Водяницька Наталія Михайлівнаучителька української мови і літератури Комунального закладу "Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №61 Харківської міської ради Харківської області імені Героя Радянського Союзу І.О. Танкопія". 

Мета вправи/заняття: використання різних видів медіатекстів для аналізу літературного твору, формування вмінь використовувати інформацію, факти з медіатекстів для підтвердження  власної думки, обговорення особистісних і соціокультурних питань

Короткий опис вправи, анотація: під час ідейно-художнього аналізу вірша діти спираються на подані медіатексти для творчої аргументації власного розуміння ідеї вірша.

Час необхідний на виконання вправи: 35 мин.

Застосування вправи: під час роботи з текстом вірша

Необхідне обладнання/матеріали: мультимедійний проектор, дошка, ПК

Форма/метод роботи: дослідницько-пошуковий метод

Детальний опис вправи:

Наведені 3 медіатексти та до них наведені проблемні запитання

Презентація

Очікувані результати: вміння аналізувати та інтерпретувати медіатекст

Підсумок / рефлексія за результатами проведення вправи: набуття/застосування навичок роботи з медіатекстими

Використані джерела:

  1. Б. Грінченка"Словник української мови" (т. 3)    
  2. Л. К. Балацька. «Уява в житті дитини»
  3. https://korysniporady.com.ua/10-sposobiv-zrobiti-zhittya-yaskravishim-i-cikavishim
  4. https://ukrlit.net/textbook/6klas_2/6klas_2.files/image069.jpg

Шановні освітяни, якщо ви скористаєтеся вправою для проведення заняття і заповнять коротку анкету-апробацію, отримають електронний сертифікат  щодо підвищення кваліфікації.

Ще більше вправ ви зможете знайти у тулбоксі з уроками та вправами , в які інтегровані елементи медіа грамотності АУП. Ці вправи легко застосувати в уже існуючі шкільні та позакласні заняття.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram