Вправа "Пошук фактів" для використання на уроці географії у 8 класі є вправою-учасницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 7-8 класів.
Авторка: Аджамська Олена Леонідівна, учителька географії Мар'янівської філії Тавричанського опорного комунального закладу загальної середньої освіти ім. О. Гатила Тавричанської сільської ради Каховського району Херсонської області.
Мета вправи/заняття: формувати вміння робити висновки щодо демографічної ситуації в Україні; розвивати навички медіаграмотності, здатності аналізувати отриману інформацію, розвивати практичні навички роботи зі статистичними матеріалами та картами; створювати та аналізувати графіки зміни кількості населення в часі.
Короткий опис вправи, анотація: вправа орієнтована на вміння дітей користуватися різними джерелами отримання інформації та визначати достовірні факти.
Час необхідний на виконання вправи: 15 хв
Застосування вправи: на початку уроку перед вивченням теми.
Необхідне обладнання/матеріали: картки зі статистичними даними, підручник географії 8 клас,гаджети,доступ до мережі «Інтернет»,атласи з географії.
Форма/метод роботи: групова робота,дослідницький метод.
Детальний опис вправи:
«Вибір джерела»
На дошці знаходяться назви різних джерел інформації. Учні по черзі підходять до дошки та під назвою джерела прикріплюють свій кольоровий стікер, що отримали на початку уроку.
Назви джерел: батьки,учитель,Інтернет,атлас,телевізор,підручник.
- Поясніть, чому ви обрали саме це джерело?
Висновок(формуємо разом з учнями):Джерел отримання інформації існує багато. А тільки чи у всіх вона буде точна та правдива?
Об'єднуються у 4 групи
Очікувані результати: учні вчаться аналізувати отриману інформацію, критично мислити, знаходити правильні рішення, відокремлювати факти від фейків.
Підсумок / рефлексія за результатами проведення вправи: педагог пропонує учням дати відповідь на запитання: «Яке джерело інформації дає на 100 відсотків правдиву інформацію?»
Використані джерела:
Шановні освітяни, якщо ви скористаєтеся вправою для проведення заняття і заповнять коротку анкету-апробацію, отримають електронний сертифікат щодо підвищення кваліфікації.
Ще більше вправ ви зможете знайти у тулбоксі з уроками та вправами , в які інтегровані елементи медіа грамотності АУП. Ці вправи легко застосувати в уже існуючі шкільні та позакласні заняття.