info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Як учні у ролі тренерів побували

07.06.2021  

3 червня 2021 року в рамках проєкту «Шкільне самоврядування та дискусійний клуб школярів за інфомедійне щеплення» в Комунальному закладі освіти «Середня загальноосвітня школа № 2» Дніпровської міської ради пройшов тренінг «Не вір - перевір». 

Провели тренінг Артем Гужва та Ростислав Купрій – представники шкільного самоврядування і дискусійного клубу для 20 вчителів СЗШ №2. 

Під час тренінгу опрацювали 2 тематичних модулі:

Модуль 1. Медіаграмотність. Як не з’їхати з глузду під час пандемії

Яким джерелам інформації ми довіряємо (мозковий штурм).

Журналістські стандарти. Телебачення, YouTube, Googlе, Facebook, Телеграм.

Модуль 2. Віруси та хвороби людини. Короновірус

Неклітинні організми. Віруси.

Чим відрізняється медійний матеріал від наукового? Загрози від фейків про короновірус. Клікбейт. Мова ворожнечі у ЗМІ. Створюємо рецепти медіаграмотності.

Вчителі вперше взяли участь у навчанні, яке проводили учні. Їм було цікаво, як діти будуть подавати інформацію, відповідати на  питання, як будуть вони відчувати себе в ролі тренерів.

Обговорили журналістські стандарти, яких повинні дотримуватися представники ЗМІ, розібралися наскільки дотримуються цих стандартів люди, які надають інформацію в соцмережах. Розібралися в термінах: епідемія, пандемія, самоізоляція, соціальна дистанція, санітайзери. Обговорювали статті  про COVID-19 і  розрізняли  медійний матеріал від наукового.                 

Перед заходом відчувалося напруження з боку вчителів. Адже кінець навчального року – це складний період в житті педагогів. Треба виставити оцінки, написати звіти і т.д. Але цей настрій дуже швидко змінився. Бо учні-тренери були добре обізнані з питань медіаграмотності, критичного мислення, давали чіткі дефініції, відповідали на складні питання. Вчительський скептицизм остаточно зник після питання: «Чи не вважаєте ви, що про короновірусну хворобу повинні говорити медичні працівники?». Відповідь на яке була: «Хвороба COVID-19, яка призвела до епідемії, а потім до пандемії і охопила весь світ, є не тільки медичною проблемою. Вона торкнулася багатьох сфер життя: навчання, роботи, переміщення, спілкування і спричинила багато перешкод. Говорити про ці проблеми повинні не тільки лікарі, а й всі небайдужі громадяни, які мають критичне мислення. Тому, щеплюйтесь, дорогі вчителі, не тільки від короновірусу, а й від фейків у ЗМІ та соціальних мережах і набувайте інфоімунітет».

Учні-тренери зрозуміли свою роль і відповідальність у запобіганні інфодемії. Також вони відчули себе в ролі вчителів і це виявилося нелегкою роботою. А вчителі набули корисної інформації, яка допоможе в роботі з науковими і медійними матеріалами, а також вплине на інфоімунітет. Відчувалося, що вони пишаються своїми учнями. Корисний захід і чудова методика.

Даний захід виконується за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram