info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вправа "Аналіз пакту Молотова-Ріббентропа 23 серпня 1939 р."

Вправа "Аналіз пакту Молотова-Ріббентропа 23 серпня 1939 р." для використання на уроці історії в 10 класі є вправою-переможницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 9-10 класів.

Авторка: Таран Ірина Іванівна, вчителька історії та правознавства Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №32 Черкаської міської ради Черкаської області.

Вправу доцільно використовувати на уроках історії (Всесвітня історія, історія України) при вивчені міжнародної політики напередодні Другої світової війни. Використовуючи вправу на уроках історії учні отримають знання про те, що карикатури як раніше, так і тепер є потужним засобом впливу та формування громадської думки. Візуальний контент сприймається швидше, а також викликає емоції (сміх, роздратування тощо). Людина за своєю природою швидше запам’ятовує ті образи, які викликали в неї емоції. Тому карикатури можуть використовувати як із метою прихилити аудиторію до певного політика, так і навпаки, з метою дискредитації.

Мета вправи/заняття

  • сформувати розуміння певної історичної події шляхом аналізу візуальних джерел (карикатур);  
  • навчити учнів розрізняти методи впливу пропаганди, які застосовувалися за допомогою медіаджерел;
  • навчитись аналізувати медіатекст та виявляти прояви пропаганди.

Переглянути повну версію вправи можна за посиланням: https://toolbox.medialiteracy.org.ua/toolbox/analiz-paktu-molotova-ribbentropa-23-serpnya-1939-r/

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram