info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Як захистити українців від інфодемії - дізнавалися учні Дніпропетровщини

18.05.2021  

12-13 травня 2021 року в рамках проєкту «Шкільне самоврядування та дискусійний клуб школярів за інфомедійне щеплення» в Комунальному закладі освіти «Середня загальноосвітня школа № 2» Дніпровської міської ради пройшов тренінг «Як захистити українців від інфодемії».

Провели тренінг директорка школи Наталя Пшеничнікова та керівниця дискусійного клубу Комунального позашкільного навчального закладу «Міська станція юних техніків» Дніпровської міської ради Наталія Архангельська. Метою цього заходу була підготовка представників шкільного самоврядування та гуртківців «Дискусійного клубу» для надання достовірної, соціально значимої інформації про інструменти медіаграмотності під час інфодемії для подальшого її поширення за методом «рівний – рівному» на уроках, класних годинах та позашкільних заходах.

На тренінгах обговорювали джерела, з яких ми отримуємо інформацію, оцінювали наскільки їм можна довіряти, намагалися навчитися розрізняти медійний матеріал від наукового і, найголовніше, як впливають на нашу свідомість фейки, клікбейти, мова ворожнечі, які так майстерно використовують ЗМІ та різні соціальні мережі. Також попрацювали з науковою інформацією про вірус SARS-CoV-2, який спричинив хворобу СOVID-19 та розібралися з медійними фейками щодо цієї теми.

Дебатчики ще підготували показову гру на тему «Поширення «вірусної» інформації шкодить здоров’ю людей» та написали сценарій для Форум-театру «Вакцинуйся!»

Тепер учні озброєні знаннями і їх задача – провести інтерактивні бесіди в кожному класі школи. Часу до закінчення навчального року залишилося мало, але організатори впевнені, що учні зрозуміли власну роль у запобіганні інфодемії і донесуть важливу інформацію до однолітків та своїх батьків.

Даний захід виконується за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram