info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вивчай, пам’ятай, переповідай: презентація матеріалів до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

17.05.2022  

16 травня 2022 року Академія української преси в партнерстві з Директоратом дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН України до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу презентували конспект заняття з інтегрованими елементами медіаосвіти «Депортація з Криму татар, німців, болгар і вірмен. Злочини проти людства» (Станіслав Цалик, Олександр Мокрогуз, Оксана Волошенюк). Цього року конспект увійшов до списку методичних рекомендацій МОН України.

Конспект заняття є частиною видання: «Нариси з історії Криму в ХХ ст.: 1939 – 1990: додатковий матеріал для вчителів».

Модерувала захід Оксана Волошенюк, менеджерка медіаосвітніх програм АУП, одна зі співавторок конспекту та інших напрацювань з цієї теми, а також авторка посібників та навчальних програм з медіаосвіти і медіаграмотності, яка відзначила наступне: «Насамперед, ця ідея йшла від Міністерства освіти і науки України, і мені, як співавторці, вона дала можливість насолодитися декодуванням наративів російської історичної пропаганди, особливо тієї частини, що стосувалася того, що Крим це російська територія. Я рада нагадати про три наші посібники, які ви можете завантажити на ресурсах АУП:

  1. Нариси з історії Криму XVIII – початку XIX ст.: додатковий матеріал для вчителів” для 7-8 класів;
  2. Історія Криму першої половини ХХ ст. Нариси. Навчальний посібник 10 клас;
  3. Нариси з історії Криму у ХХ ст.: 1939–1990 рр.: додатковий матеріал для вчителів для 10 класу загальної середньої освіти. Навчально-методичний посібник.

Ми, як автори цих праць, намагалися декодувати історію саме на основі медіаматеріалів та медіатекстів. Одним з наших чільних співаторів цих праць, кримознавцем, істориком, відомим есеїстом і дослідником Станіславом Цаликом, ми працюємо над наступним посібником в цій серії».

Раїса Євтушенко, головна спеціалістка відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України зазначила: «На превеликий жаль, зараз Україна вже вчетверте стає територією геноциду. Ця російсько-українська війна теж входить в історію нашої країни, як геноцид українського народу. Днями Україна втретє перемогла на Євробаченні. Другу перемогу здобула Джамала із піснею, яка була присвячена геноциду та депортації кримськотатарського народу. Це говорить про те, наскільки Україна пропагує свою історію не лише серед українців, а й взагалі на територію всієї Європи і всього світу. Тому ми повинні постійно говорити про окупацію Криму, про окупацію Севастополя, Донбасу…»

Валентина Потапова, голова Центру громадянської просвіти «Альменда», член колегії МОН України представила дві частини конспекту заняття на тему «Російсько-українська війна через «окуляри» міжнародного гуманітарного права. Захист цивільного населення». Окрім того авторка конспекту під час онлайн-заходу поділилася: «На мій погляд, дуже важливо у цей складний час, коли почалося повномасштабне вторгнення російської федерації, згадувати про ті жертви, які були у минулому, і які були в історії.».

Переглянути відеопрезентацію можна за посиланням >>>

Викладачі, вчителі, які скористаються конспектом для проведення заняття у своїх навчальних закладах і заповнять коротку анкету за результатами: https://forms.gle/dJuSDH4yJykabhiK6, отримають електронний сертифікат від МОН України та АУП щодо підвищення кваліфікації.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram