info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вправа «Аналіз мультфільму» для використання на уроці фізики

01.10.2023  

Вправа  "Аналіз мультфільму" для використання на уроці фізики у 7 класі є вправою-учасницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 7-8 класів.

Авторка: Гончар Олена Олександрівна, вчителька фізики Гімназії №2 міста Новомосковськ. 

Мета вправи/заняття: формувати вміння аналізувати інформацію природничого змісту, критично мислити, формулювати висновки.

Короткий опис вправи, анотація: вправа «Аналіз мультфільму». Перегляд уривку мультфільму, пов’язаного з темою уроку. Детальний аналіз інформації, отриманої з уривку мультфільму.

Час необхідний на виконання вправи: 10 хв

Застосування вправи: вправа застосовується на етапів узагальнення знань з теми. Колективний перегляд мультфільму та детальний аналіз.

Необхідне обладнання/матеріали: ноутбук, інтерактивна дошка.

Форма/метод роботи:  візуалізація інформації через перегляд відео.

Детальний опис вправи:  Демонстрація уривку мульфільму  «Літо кота Леопольда». Аналіз мультфільму через дискусію, формування висновків щодо даного мультфільму:

  1. Які з простих механізмів використали герої мультфільму? Назвіть їх.
  2. Скільки простих механізмів Ви нарахували?
  3. Чи зробили автори мультфільму фізичні помилки?
  4. Які фізичні помилки Ви помітили?
  5. Запропонуйте правильне вирішення помилок.

Очікувані результати: здобувачі освіти розуміють, що не всі сконструйовані моделі можуть працювати за відсутності знань, вміють оцінювати ефективність роботи простих механізмів.

Підсумок / рефлексія за результатами проведення вправи: у підсумку здобувачі освіти поглибили свої знання з теми, а також покращили свої вміння аналізувати анімації.

Використані джерела:

  1. https://www.aup.com.ua/uploads/Mediahramotnist_Physics_2020.pdf
  2. https://drive.google.com/file/d/1YsTyzsBYEwiXhF6Xljx5RBco_LiK0RG-/view?usp=sharing

Шановні освітяни, якщо ви скористаєтеся вправою для проведення заняття і заповнять коротку анкету-апробацію, отримають електронний сертифікат  щодо підвищення кваліфікації.

Ще більше вправ ви зможете знайти у тулбоксі з уроками та вправами , в які інтегровані елементи медіа грамотності АУП. Ці вправи легко застосувати в уже існуючі шкільні та позакласні заняття.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram