info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вдале завершення мініпроєкту «Бібліотека закладу освіти – відкритий простір медіаграмотності»

31.05.2021  

27 та 28 травня 2021 року у рамках проєкту «Бібліотека закладу освіти – відкритий простір медіаграмотності», реалізація якого стала можливою завдяки Академії української преси у партнерстві з Медійною програмою в Україні, відбулися медіапрактикуми «Вакцинація проти COVID-19: міфи, побоювання та спростування: аналізуємо медіа» для викладацького складу та студентської молоді ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей» Черкаської області. Мета проєкту – надати базові інструменти з основ інфомедійної грамотності у період інфодемії, використовуючи практичні форми і методи.

Провідні медіа топовою темою вже не один місяць обирають  «щеплення від Covid-19», то для учасників це була  актуальна проблема, адже громадяни залякані та дезорієнтовані маніпуляціями й фейками навколо вакцин в інформаційному просторі.

Чотири медіапрактикуми відбулися для 4 команд учнівської молоді (48 учасників):

Один – для команди викладацького складу ( 12 учасників).

Всі учасники активно аналізували медіаконтент, використовували матеріали сайту detector.media, інфографіку сайту Антиковід.Гід для медійників  та переглядали фрагменти відеокурсу  «Освітні практики в часи інфодемії»; обговорювали та розбирали практичні приклади безпідставних тверджень в соціальних мережах про те, що вакцини можуть модифікувати ДНК людини або що вакцини забруднені ВІЛ, малярією чи «наночастками 5G». Студенти дійшли  висновків про те, що така інформація апелює в основному до людських емоцій і аж ніяк не оперує фактами.

Практичною та цікавою для обговорення була визнана вправа «Шість кроків до ведення розмови щодо вакцинації», яка  дала змогу виокремити ключові практичні маркери щодо сприйняття та аналізу теми «Вакцинація проти від COVID-19».

У рамках проєкту було оголошено конкурс малюнків/творів/коміксів/фото посеред студентів ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей»  на тему «Медіаграмотність: щеплення від інфодемії»,  На конкурс надійшло 19 робіт, його підсумки оголошено 28 травня.

А переможці нагороджені призами, які надав ліцей:

І місце - Тетяна Малайдах (33 група) (по центру на фото) - пауербанк;

ІІ місце - Софія Скалій (38 група) (справа на фото) – бездротова мишка;

ІІІ місце - Любов Гончар (37 група) (зліва на фото) – флеш-накопичувач.

А підсумком участі у проєкті для найактивніших студентів, зацікавлених темою тренінгу було проведено квест «Молодь обирає медіаграмотність!».

З роботами студентів, які надійшли на конкурс можна ознайомитися тут:

Захід відбувся завдяки нашому спільному проєкту між Академією українскої  преси та міжнародною організацією Internews. Вона впроваджує «Медійну програму в Україні» за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram