info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Тренінг «Практична медіаграмотність» у Києві (15-16 травня 2015 року)

14.04.2015  

МБФ „Академія Української преси“ (АУП) за підтримки програми «Бібліоміст» запрошує  бібліотекарів публічних бібліотек  із  Київської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської та Кіровоградської до участі в  2-денному  тренінгу «Практична медіаграмотність».

Тренінг відбудеться 15-16 травня  у м. Києві.

Учасникам тренінгу будуть запропоновані моделі практичної медіаосвіти та медіаграмотності, які можуть бути імплементовані у діяльність їх бібліотечних закладів.

Під час тренінгу учасники отримають відповіді на наступні теоретичні та практичні запитання:

  • Медіаграмотність як життєво необхідна навичка в сучасній Україні
  • Медіа, інвестори й держава: що кому належить на медіа ринку.
  • Своєрідність інформації як товару: що продають медіа?
  • Cтруктура українського медіа ринку.
  • Новинна грамотність. Стандарти подання інформації. Як перевірити достовірність та неупередженість інформації. Класифікація джерел інформації.«Техніка безпеки»  під час роботи з джерелами. Проекти практичної медіаграмотності в Україні:StopFake.
  • Інформаційні війни: як врятуватися від пропаганди або чому вдається манипулювати громадською свідомістю.
  • Технології критичного мислення: як сприймати і трактувати інформацію.
  • Методи критичного мислення для модераторів дискусій.
  • Слухачі  здобудуть навички з аналізу медіатекстів, перевірки достовірності інформації та навчаться самі проводити  заняття  з аналізу медіатекстів.

Під час заходу відбудеться дискусія «Як сьогодні просувати медіаграмотність у бібліотеці: залучення користувачів та налагодження партнерства».

Учасники отримають посібники АУП із медіаграмотності.

Участь у тренінгу є безкоштовною. Відбір здійснюватиметься на конкурсних засадах. В ході заходу передбачені кава-паузи ,  обіди та вечері. Учасникам з інших міст забезпечується  проживання в готелі та компенсація витрат на проїзд  за наявності оригіналів квитків (купе, автобус, маршрутне таксі).

Для участі у тренінгу необхідно заповнити анкету-заявку до 5 травня  2015 року (17-00) та надати лист-згоду від керівництва закладу на участь у тренінгу (сканований варіант).

Тренерський та експертний склад:

Іванов Валерій, президент Академії української преси, професор, доктор філологічних наук зі спеціальності – журналістика. Завідувач кафедри реклами та зв’язків з громадськістю КНУ ім. Т.Шевченка. Автор біля 400 наукових праць, в тому числі 15 монографій і 45 брошур, 20 підручників і навчальних посібників, в тому числі підручника «Журналістська етика»,  співатор підручника «Медіаосвіта і медіаграмотність» та  4 навчальних програм з медіаграмотності, які затверджені МОН України (для 2-4 класу,  10-11 класу, для педагогічних коледжів, науково-педагогічних працівників та студентів педагогічних ВНЗ).

Волошенюк Оксана, директор АУП, провідний мистецтвознавець відділу кіно та ТБ ІМФЄ ім.М.Рильського, співавтор Програми «Медіаосвіта», навчально-методичного комплексу «Медіаосвіта (медіаграмотність)» та підручника «Медіаосвіта і медіаграмотність», співавтор 5 навчальних програм з медіаграмотності, затверджених МОН – для 2-4 класів, 8(9) класу, 10-11 класу, педагогогічних ВНЗ, студентів педкоджі»»;  співавтор і науковий редактор навчально-методичного посібника «Конспект для вчителя. Основи медіа грамотності 8 (9) клас».

Гуменюк Людмила, директор Центру медіаініціатив, медіатренер , експерт з медіаосвітніх питань, магістр політичної комунікації  Шефілдського університету. В 2005-2008 рр. провела низку досліджень та тему медіа реформ в Україні, ефективності комунікативних стратегій та медіа проектів на замовлення різних інституцій, включно з Посольством Великої Британії, DFID, Фондом ім. Фрідріха Еберта, Національним Демократичним Інститутом (NDI).

Потапова Валентина, медіапедагог,  має багаторічний досвід проведення Клубу документального правового фільму, автор посібника «Как организовать дискуссию по фильму».

Контактна особа: Андрій Коваленко, менеджер з логістики АУП ( питання реєстрації, логістики)

Тел: (095)4185537, електронна пошта: a.kovalenko@aup.com.ua

Веб-сторінки АУП:

www.aup.com.ua

www.medialiteracy.org.ua

Ми в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/aupfoundation

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram