info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Просвітницький STEM онлайн-захід екологічного напрямку “Виготовлення екологічного універсального миючого засобу(в домашніх умовах)"

17.05.2022  

Друзі, продовжує діяти наш банк обміну матеріалами «Заняття в стислих умовах». Ми дуже вдячні Марині Осташевській, вчительці біології Фонтанського НВК "ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія" Одеського району Одеської області за просвітницький STEM онлайн-захід екологічного напрямку «Виготовлення екологічного універсального миючого засобу (в домашніх умовах)», яким вона поділилася з АУП. А ми радо ділимося з вами! 

Мета:

  • розширити та поглибити знання учнів про екологію, екологічні 
    проблеми України та світу;
  • показати взаємозв’язок людини і природи;
  • привернути увагу до проблем довкілля;
  • показати шляхи покращення стану навколишнього середовища;
  • формувати дбайливе ставлення до природи, її багатств;
  • розвивати STEM-навички;
  • показати власним прикладом як створити універсальний  екологічний(без фосфатів) миючий засіб зі звичайних речовин що є в господарсті кожної родини.
  • розповсюдити інформацію як створити універсальний  екологічний (без фосфатів) миючий засіб, провівши челендж #НіФосфатам

В Україні понад 90% мийних і пральних засобів містять фосфати натрію та калію. Вони пом’якшують воду і роблять засоби для миття більш ефективними. Сполуки, які містять в собі фосфати, негативно впливають на кислотно-лужний баланс клітин шкіри людини, яка відновлюється не менше 4 годин при наявності умов повного спокою. І навіть прибирання з застосуванням захисних рукавичок тільки частково знижує шкідливий вплив фосфатів в силу того, що деяка частка сполук є летючими і виявляються в людському організмі, проходячи через дихальні шляхи, що викликає респіраторні захворювання. Також фосфати потрапляють у водойми через стічні води і стимулюють ріст синьо-зеленої водорості. Збільшуються площі вирощування водоростей, що веде до підвищення обсягів цвітіння водойм. Від цього страждають інші підводні рослини, а сучасні фільтри нездатні виконати якісне очищення водопровідної води.

Універсальний миючий засіб: господарське мило, 2 ст. л гірчичного порошку, 50 мл нашатирного спирту й  250 г соди.

З’єднай всі інгредієнти (мило  попередньо треба натерти на тертці) і додай невелику кількість  теплої води. Розмішай(або збий міксером) — вийде гель.  Залий його в невеликі місткості й залиш до повного загустіння. Утворені «брикети» використовуй для миття посуду, вікон, дзеркал, кахлю, кухонних  і сантехнічних поверхонь, виведення плям.

Сильні сторони безфосфатної побутової хімії, які важливі для людини, слід вказати наступні аспекти:

  • бесфосфатная хімія не пошкоджує слизову оболонку;
  • має значно меншу шкоду епітеліальних шару шкірного покриву людини;
  • є гіпоалергенною;
  • економна у використанні.

Презентація виробництва екологічного універсального миючого засобу.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram