info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

План-конспект уроку географії "Узагальнення та систематизація знань учнів з теми: «Північна Америка» «Антарктида»"

План-конспект уроку є дипломантом І ступеня Всеукраїнського конкурсу на кращий план-конспект уроків природничих дисциплін із елементами медіаграмотності для 1-11 класів у 2018/19 н.р. (Географія)


Урок Прес-конференція < >

Тема: Узагальнення та систематизація знань учнів з теми: «Північна Америка» «Антарктида»

Мета: Узагальнити та систематизувати знання учнів за вивченими темами; удосконалити навички та вміння працювати з картами атласу, матеріалом підручника та іншими джерелами інформації; визначити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу; розвивати вміння критично мислити, розпізнавати достовірну інформацію; виховувати вміння аргументувати власну думку та аналізувати отриману інформацію.

Обладнання: Підручники, атласи, довідники, плакати, мобільні телефони.

Організаційний момент

Перед уроком ми ділимо клас на групи:

1 група - лабораторія «Чисто Новини»,

2 група – фабрика «Руйнівники міфів»,

А також визначаємо гостей, які будуть заслухані під час прес-конференції:

- Журналіст ВВС

- Христофор Колумб

- Білий ведмідь

- Джеймс Кук

- Дональд Трамп

- Золотошукач

Усі гості в тематичних костюмах. Вчитель виступає ведучим прес-конференції.

Хід уроку

Ведучий: Дорогі присутні, ми розпочинаємо нашу прес-конференцію із термінової новин – на нашій планеті з’явилася фабрика фейків.

(Вчитель вішає на дошці фото фабрики з написом «Фабрика фейків»)

Фабрику створили для того, щоб поширювати фейкову інформацію серед населення. Сьогодні до нас прийшли гості, але ми не впевнені, що вони не стали жертвами фабрики фейків, тому ми маємо уважно прослухати їхні виступи, і лабораторія «Чисто Новини» має знайти неправдиві частини виступів, передати їх до фабрики «Руйнівників міфів», які мають їх зруйнувати. Якщо всі зрозуміли свої завдання, можемо запрошувати першого гостя.

Зустрічайте! Христофор Колумб.

Христофор Колумб:

Привіт, Я 12 грудня 1592 року (12 жовтня 1492) року, перепливши Тихий (Атлантичний) океан, досягнув сучасних Багамських островів, щиро вірячи, що дістався Африки (Східної Азії). Цього ж дня ми зійшли на берег і оголосили відкриту землю власністю іспанських монархів Ізабелли і Фердинанда, спонсорів спроби знайти західний шлях до Китаю, Індії та багатих золотом азіатських островів.

Ведучий: Групи працюйте, чи корегувала фабрика фейків  виступ нашого гостя?

(Підсумоковий виступ представників груп)

Ведучий: Маємо пряме включення з Америки. Журналіст каналу ВВС, як нас чути?

Журналіст:

Привіт, я перебуваю на Ніагарському водоспаді, що знаходиться на річці Міссісіпі (Ніагара). Максимальна висота Ніагарського водоспаду — 53 м, максимальна ширина — 790 м. Будучи в Південній Америці я б радив вам відвідати Систему каньйонів на річці Маккензі (Колорадо), та систему прісних озер, що з’єднані з Тихим (Атлантичним) океаном.

Ведучий: Групи працюйте.

(Підсумоковий виступ представників груп)

Ведучий: До нас прямує небезпечний гість, будьте обережні, це білий ведмідь. Він нам приніс плакат, групи попрацюйте з ним.

Білий ведмідь:

(Плакат фейковий, бо пінгвіни і Білі ведмеді живуть на різних полюсах)

(Підсумоковий виступ представників груп)

Ведучий: Наш наступний гість Джеймс Кук

Джеймс Кук:

Привіт, 17 січня 1773 року мій екіпаж вперше в історії перетнув Північне (Південне) полярне коло. Корабель Resolution - став першим судном, яке коли-небудь допливало так далеко на південь. Це було зроблено під час другої навколосвітньої подорожі 1772-1775 років. У січні 1774 року я записав у щоденнику: "О 4 годині ранку на півдні помітили сліпучо-білу смугу - провісник близьких крижаних полів. Незабаром з грот-щогли побачили суцільний крижаний бар'єр, що простирався зі сходу на захід на неозорому просторі". Коли я побачив укриту кригою землю Антарктиди, то вирішив, що це просто крижаний бар'єр. Тому не сприйняв його за континентальний беріг, а вирішив, що у Північно-Льодовитому (Тихому) океані Великої Землі зовсім не існує.

Ведучий: Користуючись інтернет-джерелами, перевірте дані, отримані від нашого гостя.

(виступ представників груп)

Ведучий: Зустрічайте! Президент Америки Дональд Трамп.

Дональд Трамп:

Сполучені Штати Америки – конституційна федеративна республіка в Північній Америці, що складається з 22 (50) штатів: Аляски і Гаваїв, 48 штатів на території між Атлантичним і Тихим океанами і між Бразилією (Канадою) і Мексикою та федеративним округом Колумбія. Окрім того, США належить частина Віргінських островів та Пуерто–Рико у Вест-Індії, Східне Самоа, Гуам, та інші острови в Океанії. Столиця -  місто Детройт (Вашингтон).

Ведучий: Групи працюйте, знаходьте і знищуйте фейки.

(виступ представників груп)

Ведучий: Зустрічайте! Золотошукач з Антарктиди (Аляска)

Золотошукач:

Я багато де подорожував і приніс до вас прапори тих країн, де мені найбільше сподобалося і, де є найбільше золота. Беріть на замітку.

Ведучий: Групи працюйте.

(Виступ представників груп)

Підбиття підсумків

Ведучий: Отже, ми з вами сьогодні отримали дуже багато нової інформації, але пропустивши це все через наші групи професіоналів, відсіяли усю фальсифікацію і сформували гарну базу знань про Північну Америку і Антарктиду. Наступну прес-конференцію ми зберемо після вивчення теми «Євразія».


Підготував: Сопрун Вадим Романович, учитель Цимбалівського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, дошкільний навчальний заклад», Хмельницька область, Старосинявський район, село Цимбалівка

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram