План-конспект уроку є дипломантом ІІІ ступеня Всеукраїнського конкурсу на кращий план-конспект уроків природничих дисциплін із елементами медіаграмотності для 1-11 класів у 2018/19 н.р. (Біологія).
Тема: Контрольна робота по темі: «Клітина»
(урок, 6 клас)
Мета:
Освітня: узагальнити та систематизувати компетентність учнів з вивченої теми.
Розвиваюча: розвивати уміння працювати з різнорівневими завданнями, комп’ютером та QR-кодами; уміння порівнювати, виділяти головне та робити висновки.
Виховна: виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища, яке тісно переплітається із різноманітними інноваційними новинками комп’ютерної техніки.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань.
Міжпредметні зв’язки: природознавство, хімія, інформатика.
(дані посилання скопіювати та вставити в адресну стрічку)
Матеріали та обладнання: для виконання І-ІІ рівня - комп’ютери із встановленою програмою MyTestX (посилання для завантаження програми: https://drive.google.com/open?id=11TNfk1DjcrDwUA-SrBMwN5wQG6ksGEN4), (посилання запитань для завантаження в програму MyTestX: https://drive.google.com/open?id=1AvlbXkOhgT5_1CSlQdjBKUAYuMJPhGo6), зразок запитань (Додаток А);
для виконання ІІІ рівня - картки із завданнями (Додаток Б), ручки, клей;
для виконання ІV рівня – зашифровані на дану тему запитання у QR-коди (Додаток В), мобільний гаджет із наявністю програми для зчитування QR-коду (посилання для завантаження програми: https://drive.google.com/open?id=17DkBU0DSmit8_JH1zcZ0x_u32JwufSJC), аркуші паперу для письмової відповіді.
Для виконання контрольної роботи потрібно підготувати три робочі поверхні (зони):
Структура уроку
№ п/п | Етап уроку | Час хв. |
І | Організаційний етап | |
ІІ | Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів | |
ІІІ | Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів | |
ІV | Відтворення здобутих знань | |
V | Узагальнення та систематизація знань | |
VI | Підведення підсумків уроку | |
VIІ | Повідомлення та пояснення домашнього завдання |
І. Організаційний етап
Привітання. Вхід у програму MyTestX.
ІІ. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів
Питання для обговорення (усне опитування)
Клітина – це …?
Органели – це …?
Який учений вперше дослідив Клітину?
За формою клітини поділяються на …?
Прокаріоти – це…?
Які існують методи дослідження клітин?
ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів
Цікаві факти про клітину
Повідомлення теми та мети уроку!
ІV. Відтворення здобутих знань
Контрольна робота
складається із ІV-ох рівнів, які поділені на ІІІ етапи, де учні поступово набирають бали, а саме:
Посилання завдань (для завантаження у програму):
І варіант: https://drive.google.com/open?id=1Vq8_uVZghveuNNw-qL1CfHcFRv5eFW-m
ІІ варіант: https://drive.google.com/open?id=1ovueluu2NxG4agaK4d8lVCRkn1ZxUPyi
Зразки завдань розміщені у Додатку А.
Виконавши І етап контрольної роботи (І-ІІ рівень) учні переходять до наступної робочої поверхні, де розміщенні запитання ІІ-го етапу контрольної роботи, який включає в себе ІІІ рівень (Макс. бал-3). Тут їм представлені індивідуальні картки з двома завданнями: на встановлення відповідності термінів і визначень та заповнення таблиці (приклад складених карток знаходиться у Додатку Б).
(терміни надруковані, а визначення учні приклеюють навпроти терміну, як на фото нижче).
Тут учням представленні завдання, зашифровані у QR-коди (їх зразки розміщені у Додатку В), та лежить гаджет із відкритою програмою для зчитування цих кодів. Учень вибирає будь-який QR-код і зчитує його за допомогою гаджета.
Розшифроване завдання учень записує на аркуші паперу і дає на нього розгорнуту відповідь.
Зашифровані QR-коди знаходяться у Додатку В.
V. Узагальнення та систематизація знань
Учні обговорюють питання, які вони не змогли виконати на контрольній роботі.
VI. Підведення підсумків уроку
Аналіз контрольної роботи
VIІ. Повідомлення та пояснення домашнього завдання
Повторити § ст..
Використані джерела
Додаток А
Зразок запитань І-ІІ-го рівня які потрібно відкрити на комп’ютері за допомогою програми MyTestX
І варіант
І рівень (1 - 3 бали)
а) зорі і планети; б) бактерії;
в) мінерали; г) країни й народи.
а) клітина; б) тканина;
в) орган; г) стебло.
а) Сонячну систему; б) хімічні елементи;
в) живі організми; г) гірські породи.
а) телескоп; б) бінокль;
в) мікроскоп; г) фонендоскоп.
а) Р. Гук; б) Т. Шван;
в) Р. Броун; г) М. Шлейден.
а) усі живі організми; б) тільки тварини;
в) тільки рослини; г) бактерії та віруси.
ІІ рівень (4 - 6 бала)
а) ядро;
б) цитоплазма;
в) вакуоля;
г) клітинна оболонка;
а) Цитоплазма складається з води, а також із розчинених в ній мінеральних та органічних речовин.
б) М. Шлейден і Т. Шван – учені, які відкрили живу клітину.
в) Для живих організмів характерна взаємодія з навколишнім середовище.
ІІ варіант
І рівень (1 - 3 бали)
а) цитологія; б) анатомія;
в) біохімія; г)морфологія.
а) ботанікою; б) флористикою;
в) біологією; г) зоологією.
а) рослини; б) бактерії;
в) віруси; г) мінерали.
а) рослини; б) бактерії;
в) віруси; г) мінерали.
а) клітина; б) молекула;
в) орган; г) атом.
а) цитоплазмою; б) хромосомою;
в) ядром; г) органелою.
ІІ рівень (4 – 6 бала)
а) ядро;
б) вакуоля ;
в) хлоропласт;
г) цитоплазма;
а) Фотосинтез здійснюється в хлоропластах.
б) Р. Броун – автор клітинної теорії.
в) Кристали, здатні до росту, є живими організмами.
Додаток Б
Виконав(ла) ____________________________
Виконав(ла) ____________________________
Додаток В
Клітини які потрібно позначити відповідно до QR-коду завдання 1, завдання 2.
Розробив: Пашко Микола Ярославович, вчитель біології Мар’янівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів с. Мар’янівка, Теофіпольський р-н., Хмельницька область