info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

На Полтавщині проходить тренінговий марафон з медіаграмотності для молоді

20.07.2019  

15 липня 2019 року в місті Хорол стартував навчальний марафон з медіаграмотності для молоді. До участі запросили активну студентську молодь, представників громадських організацій, працівників освіти та місцевих медіа. Організувала навчання громадська організація «Твій Світ».

Протягом двох тижнів тренінги проходять у трьох містах Полтавщини: Хоролі, Лубнах та Гадячі, а проводять навчання досвідчені тренери від Академії Української Преси Олена Бурім та Ірина Цеба.

«В результаті навчання учасники підвищать рівень критичного мислення, як інструменту медіаграмотності під час виборчої кампанії. Адже дуже важливо навчитися інтерпретації передвиборчої політичної реклами, яка зараз заповнила інформаційний простір. Розпізнавати неправдиві та оманливі обіцянки політиків та аналізувати медіа тексти», - говорить організатор навчання Олександр Чепур.

Тож, під час тренінгу учасники з Хорола дізнавались що таке медіа грамотність, знайомились з маніпулятивним впливом медіа, вчилися вирізняти приховану рекламу та проплачений матеріал. Партнером тренінгу в Хоролі виступила Хорольська центральна районна бібліотека.

«Час проведений з користю. Планую використати методи і інструменти тренінгу у своїй роботі з підвищення рівня медіаграмотності серед бібліотекарів», - говорить Галина Устимеко, учасниця заходу.

Триденний тренінг пройшов 16-18 липня у Лубнах. Молодь працювала у міні-групах, знайомилась з експертною думкою тренерів та спілкувалася на тему медіаграмотності. Інтерактивні сучасні методи навчання та фасилітації допомогли організаторам згуртувати молодь та спланувати наступні кроки.

Тож, протягом серпня учасники матимуть доступ до менторської підтримки у підготовці та проведенні освітнього медіа квесту. Самі медіа квести проведуть для студентів у вересні.
Саме навчання є частиною проекту, який покликаний розвинути медіаграмотність серед молоді Полтавщини. Для молоді з міста Гадяч навчання проведуть вже 23-25 липня 2019 року.

Навчальний марафон проходить в рамках проекту «Каталізатор критичного мислення: розвиток медіаграмотності серед молоді Полтавщини» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Ukraine у проекті «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews Ukraine та благодійним фондом Академія української преси.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram