info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

ЛИСИЧАНСЬКІ ВЧИТЕЛІ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ЗАСВОЮВАЛИ АЗИ МЕДІАГРАМОТНОСТІ

28.03.2019  

«Буду  максимально намагатися перевіряти інформацію отриману з медіа», «зміню своє ставлення до споживання медіапродуктів на більш свідоме», «сподіваюсь, що вже зумію відрізнити вигадки від фактів та не потрапити на гачок маніпуляції»…, –  такими думками ділилися учасники тренінгу «Основи медіаграмотності».

27 березня 2019 року в Лисичанську (Луганська область) відбулося інтерактивне навчання у форматі тренінгу 40 вчителів початкової школи в одному з тренінгових кабінетів «НВК школи І-ІІ ступеню – ліцею «Гарант». Цей навчальний заклад, в якому на сьогоднішній день  вже розроблена ефективна та успішна власна модель шкільної медіаосвіти, вже сьомий рік поспіль є експериментальним з інтегрування медіаграмотності в навчально-виховний процес.

Під час заходу говорили про особливості поширення інформації в сучасному медіапросторі (навіть, під час однієї з вправ, відтворили його модель та відчули,  як впливово щодо нашої свідомості вона працює); з’ясовували, як відрізняти факти від суджень та маркувати ознаки маніпуляцій в медіа; розмірковували, як не бути пасивним медіаспоживачем та протидіяти пропаганді; знайомилися із інструментарієм перевірки медійної інформації,  який, при вмілому використовуванні, дозволить відчувати себе у безпеці в безмежному медіапросторі. А після практичних завдань, що яскраво продемонстрували, як трансформується та змінює сенси інформація при передачі, остаточно впевнилися в тому, що її обов’язково слід перевіряти, аналізувати та відшукувати першоджерело походження.

Лисичанські педагоги-початківці  із зацікавленістю засвоювали  актуальні знання з основ медіаграмотності, потрібні сьогодні  як для їх особистого, так і  професійного зростання. Тим більше, що з вересня 2018 року вчителі початкової освіти працюють за новим Державним стандартом, який наразі містить змістовну лінію медіаграмотності. І для того, щоб кожен школярик Нової української школи міг з успіхом опановувати навички зі сприйняття, аналізу та критичного оцінювання інформації різноманітних текстах, зокрема медійних,  медіаграмотним та медіакомпетентним має бути перш за все той, хто буде його навчати!

Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Академії української преси та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram