info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Історичний мудборд

Вправа "Історичний мудборд" для використання на уроці історії в 10 класі є вправою-переможницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 9-10 класів.

Авторка: Таранич Олена Вікторівна, вчителька історії Березотіцької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області. 

Мудборд – один з інструментів, який використовують у своїй роботіграфічні дизайнери, фотографи, архітектори, організатори свят, письменники, психологи, арттерапевти тощо. Мудборд (від англ. mood board – дошка настрою) – добірка світлин, ілюстрацій, листівок, кольорів, слів, шрифтів, текстур, цитат, висловів, що пов’язані між собою спільною концепцією. Застосування цього інструменту допомагає дітям візуалізувати ідеї та враження, сприяє творчому та креативному мисленню, розвиває навички командної роботи. Використання дошки настрою або дошки візуалізації на уроках історії дозволить проводити узагальнення та систематизацію знань з показовою наочністю або стане у нагоді під час створення проєктів чи як формат фіксації ідей в ході брейнстормінгу.

Мета вправи/заняття:

  • навчитися узагальнювати та конкретизувати засвоєні знання з вивченої теми;
  • вдосконалити вміння працювати в команді;
  • формувати інформаційну та медійну грамотність на уроці історії;
  • вдосконалити вміння працювати з великим обсягом інформації.

Переглянути повну версію вправи можна за посиланням: https://toolbox.medialiteracy.org.ua/toolbox/istorychnyj-mudbord/ 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram