Проєкт регіональної Літньої школи (Волинь, Рівненщина, Івано-Франківщина і Хмельниччина) розпочався в 2018 році з ініціативи медіаосвітян Волині. Під час однієї з річних конференцій Академії української преси медіаосвітяни констатували, що цей регіон медіаосвітньо депресивний. Тому в 2021 році у навчальному центрі «Лімниця» на Бойківщині перший етап Школи, яка промандрувала всіма цими містами, завершився.
1-4 липня 2021 року в с. Вістова (Івано-Франківська область) відбулася 22-га ЛІТНЯ ШКОЛА МЕДІАОСВІТИ І МЕДІАГРАМОТНОСТІ.
Про що ж йшлось на 22-й Літній школі медіаосвіти та медіаграмотності, яку відвідали 24 учасники з 4 областей. Як зазначила Людмила Зазуліна, Хмельницький: «З нами були чудові лектори, які професійно та емоційно, на сучасному світовому науковому рівні доносили інформацію, володіли увагою авдиторії, реагували на її сприйняття».
Найактульнішою була визнана тема Медіаосвіта як складова Державного стандарту базової середньої освіти (Олександр Мокрогуз, Руслан Шаламов)
Найфеєричнішою: Вакцинація і медіаграмотність: свіжі кейси (Руслан Шаламов)
Найпрактичнішою: Як навчитися методиці проведення онлайн-тренінгів з медіаграмотності та зробити його пізнавальним й захоплюючим у форматі спільної інтерактивної роботи? (Тетяна Іванова)
Наймонетизованішою: Як медіа допомагають нам приймати фінансові рішення? (Ганна Горленко)
А Ольга Барабаш і Оксана Волошенюк допомагали інтегрувати мистецтво в медіаосвіту.
Ну і, звісно, вечорами на усіх учасників Школи чекав древній Галич…
Які ж основні висновки 22-ї Літньої школи медіаграмотності АУП:
Що далі, як сфокусувати співтовариство на нові медіаосвітні теми та проблеми, які диктує життя?
Вже плануємо наступні кроки! Далі буде медіаосвітній ХАБ в медіаосвітньо стабільному регіоні!
Даний проєкт виконується за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews та Академією української преси. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.