14–15 травня студенти Херсонського державного університету (м. Херсон) та Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв) стали учасниками авторського тренінгу медіаексперта, доктор педагогічних наук, професора, Тетяни Іванової «Дерзай знати: будь медіаграмотним!». Організатором заходу є Академія української преси за підтримки Internews.

За мотивацію молоді до участі у тренінгу щиро дякуємо Яні Гавриловій, Ользі Рембецькій та Тетяні Монаховій.

Безумовно, про актуальність та важливість розвитку критичного мислення при взаємодії з медіа говориться немало, а навчальних програм, які реалізує Академія української преси –  також достатньо. Чим же особливі ці заходи?

Хочеться відмітити, що базова програма проведення тренінгу сприймається учасниками з різних куточків нашої країни по-різному. Кожна нова аудиторія знаходить нові смисли, відкриває для себе нові горизонти розвитку своєї особистісної медіаграмотності.

Що ж є характерним для молоді з півдня нашої країни? Яку цінність для себе вони відкрили, беручи участь у тренінгу? Усі модулі та теми тренінгу були корисними, діляться учасники своїми враженнями після закінчення тренінгу. Студенти Херсонського державного університету підготувати відеосюжет, можете переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=rKK7k7B6GHg&feature=share

Хочемо відзначити інформацію, яка стала найважливішою для них:

  1. Як медіа психологічно впливають на нашу підсвідомість, щоб посилити свій вплив (гра-голосування «Співвідношення новин», поняття: «фатика» і «НОВИНИ ДЛЯ БАРБОСА»);
  2. Мозковий штурм – дискусія на тему: з якою ціллю і чому медіа все більше пропагує, а не інформує? Кому це вигідно?
  3. І, нарешті, як протистояти медійним маніпуляціям? Як навчитися відбирати для себе важливу та цінну інформацію і жити «у відсіку сьогоднішнього дня», а не спостерігати за чужим життям у Мережі, своє тим часом ставлячи на паузу? І найголовніше, як же сформувати у себе звичку в першу чергу знаходити час «для лимона» (планування своїх головних цілей та життєвих цінностей), для того, щоб «цукор» у твоєму житті (серфінг у Мережі та інтернет-розваги) дійсно були короткочасною миттю, а не сенсом і основним таймінгом твого життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *