info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Запрошуємо на цикл вебінарів «Медіаосвітній комікс»

01.09.2023  

Академія української преси (АУП) оголошує старт реєстрації до участі у серії вебінарів «Медіаосвітній комікс» для освітян та   активних громадян, які бажають підвищити свій рівень обізнаності в креативних інструментах медіаграмотності.

Комікси (мальописи), свого часу, виграли культурницьку війну, щоб довести своє право промовляти про трагічні і серйозні речі.  АУП в 2021 вперше звернулася до таких креативних інструментів медіаграмотності та в результаті створила три комікси. 

Тому, якщо ви бажаєте дізнатися:

  • Навіщо дитині читати комікси?
  • Що в коміксах корисного для розвитку дитини?
  • Як перетворити комікс на ефективний засіб навчання у всіх освітніх сферах?

Запрошуємо долучитися до наших заходів протягом вересня. Реєстрація є обов’язковою.

Модеруватиме Оксана Волошенюк, експертка з медіаосвіти і медіаграмотності, авторка навчальних посібників та програм.

Теми та дати вебінарів:

Освітній потенціал коміксу

 6, 13, 20 вересня о 16:00

Лекторка: Галина Дегтярьова, завідувачка катедри методики навчання мов і літератури КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», доктор педагогічних наук, випускниця 1-ї Літньої школи медіаосвіти АУП, авторка численних посібників та навчальних програм з медіаосвіти та медіаграмотності для різних вікових категорій, рекомендованих МОН України, регіональна координаторка впровадження медіаосвіти в навчальних закладах Харківської області.

Комікс на заняттях з природничих дисциплін

6 вересня о 15:00, 12, 19, 26 вересня о 16:00

 Лектор: Руслан Шаламов, вчитель біології Харківського обласного наукового ліцею-інтернату «Обдарованість», кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України, автор підручників з біології, рекомендованих МОН, циклу медіаосвітніх посібників та коміксів, співавтор Державного стандарту початкової і базової середньої освіти, керівник перевірки природничої частини робіт українського учнівства у міжнародному дослідженні PISA.

Комікс на заняттях з мистецтва

22 вересня о 17:00

Лектори: Оксана Волошенюк, експертка з медіаосвіти і медіаграмотності, авторка навчальних посібників та програм, ініціаторка ідеї платформи.

Олексій Першко, мистецтвознавець.

Комікс та мем на заняттях з історії та громадянської освіти

7, 14, 21, 28 вересня о 16:00

Лектор: Олександр Мокрогуз, завідувач катедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, доцент, кандидат педагогічних наук. Співавтор шкільних програм, підручників, навчально-методичних посібників з громадянської освіти, історії, медіаосвіти, рекомендованих МОН України для загальноосвітніх шкіл та педагогічних ВНЗ України.

Як створити комікс спільно з дітьми

 15, 22, 29 вересня о 16:00

Лектори: Олександра Шаповал, авторка сценаріїв коміксів «Ми скоро повернемось», «Дім на долоньках», «Моїми очима», письменниця, популяризаторка дитячого читання, кандидатка мистецтвознавства, мол. наук. співробітниця відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФУ ім. М.Т. Рильського НАН України.

Юрій Шаповал, художник-ілюстратор, автор візуального рішення коміксів «Ми скоро повернемось»,«Дім на долоньках», «Моїми очима»,  створює концепти комп’ютерних ігор, малює комікси та ілюстрації близько 20 років.

Учасники отримають сертифікати від МОН України та Академії української преси щодо підвищення кваліфікації.

Для участі у вебінарі необхідно попередньо зареєструватися за покликанням: https://forms.gle/fJTAcQK4qSBWeXCN8

Послідовність участі у темах не є суттєвою. Кожна тема є окремою та доповнює одна одну. Тривалість вебінарів – 1 година.  

Участь у кожному вебінарі обмежена до 30 осіб. Після того як на відповідну дату набереться необхідна кількість бажаючих, дата буде зникати із реєстраційної форми та буде неможливою для вибору.

Лист-запрошення із покликанням на Zoom, буде надіслано за 2 дні до заходу.   

Контактна особа: Юлія Рицик, асистентка проєктів Академії української преси, info@aup.com.ua, (067) 372-27-33

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram