info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

ОГОЛОШУЄМО набір вчителів/-льок до проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті»

01.09.2023  

Шановні вчителі та вчительки!

Погодьтеся, що у сучасному інформаційному світі навички критичного сприйняття інформації стали невід'ємною частиною освіти. Саме освітяни мають унікальну можливість сприяти формуванню свідомого підходу до споживання медіа та інформації серед молоді, навчаючи учнівство аналізувати й перевіряти джерела та достовірність інформації перед її використанням та поширенням.

Проєкт IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» спрямований на посиленням стійкості до дезінформації та маніпуляцій через зміцнення навичок критичного сприйняття інформації та формування попиту на якісну інформацію серед освітян і учнівства, шляхом інтеграції інфомедійної грамотності у програму загальної середньої освіти.

З 2018 року до мережі проєкту долучилися 4375 освітян та 1873 закладів загальної середньої освіти з усіх областей України.

Незважаючи на виклики, які постали перед освітянською спільнотою, цього року, під час весняної хвилі набору, до проєкту приєдналися 763 активних та мотивованих вчителі та вчительки та 315 нових шкіл.

Ми щиро пишаємося можливістю співпрацювати з освітянами, які вірять у важливість розвитку інфомедійної грамотності та прагнуть стати справжніми агентами змін у системі загальної середньої освіти. Ваша віддана праця та бажання брати активну участь у проєкті є для нас надзвичайно цінними, вони спонукають нас рухатися вперед й надалі створювати та ділитися з вами найефективнішими навчальними програмами та інструментами з інфомедійної грамотності.

Тому команда проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» спільно з АУП у співпраці з Міністерством освіти і науки України оголошують про старт набору до проєкту та запрошують активних вчителів/-льок долучитися до великої медіаграмотної спільноти!

Якщо ви бажаєте застосовувати цифрові методи викладання, проводити інноваційні вправи та навчати учнів та учениць стійкості до дезінформації та маніпуляцій — запрошуємо вас до реєстрації у проєкті: https://forms.office.com/r/YnhwyutJch 

Хто може взяти участь у проєкті? 

  • До участі у конкурсному відборі запрошуються вчителі/-льки, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу в 8-9 класах і мистецтво у 9 класі.
  • IREX прийматиме заявки від представників/-ць закладів загальної середньої освіти усіх форм власності.
  • Освітяни, які бажають приєднатися до проєкту, мають заповнити та подати заявку на участь індивідуально.
  • Кількість заявок від шкіл та регіонів необмежена. Тимчасово переміщені учителі також можуть подаватися до участі. Можливість подачі заявок закладами освіти, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, відсутня.
  • До проєкту можуть долучатися заклади освіти, які знаходяться в інших країнах та підпорядковані Міністерству освіти і науки України.

Що на вас очікує?

Першим етапом участі у проєкті є проходження базового онлайн-навчання з інфомедійної грамотності, а також спеціалізованого навчання з інтеграції навичок інфомедійної грамотності в уроки від експертів/-ток проєкту.  Після проходження тренінгів учителі/-льки отримають електронні навчально-методичні матеріали: конспекти уроків, презентації, роздавальні та інші матеріали, розроблені за методикою IREX.

Надалі команда проєкту запрошуватиме освітян до участі у заходах з професійного розвитку, зустрічах для обміну досвідом як в Україні, так і за кордоном, творчих конкурсах та проєктах з просування медіаграмотності для вчителів/–льок та їхніх учнів/-ниць тощо. Учасники/-ці зможуть спілкуватися з колегами з інших регіонів, обмінюватися досвідом, впроваджувати кращі практики викладання.

Набір учасників/-ць триває з 1 вересня по 1 жовтня 2023 року. 

Деталі про набір та подачу заявок доступні за посиланням: https://l2d.in.ua/ 

Заохочуємо вас поширювати інформацію про набір серед зацікавлених колег та колежанок. Приєднуйтеся до нашої спільноти, щоб разом працювати над розвитком медіаграмотного суспільства!

Проєкт «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті» виконується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та Міністерства закордонних справ і міжнародного розвитку Великої Британії у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram