info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вправа "Пакт Молотова-Ріббентропа в різних джерелах інформації"

Вправа "Пакт Молотова-Ріббентропа в різних джерелах інформації" для використання на уроці історії в 10 класі є вправою-переможницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 9-10 класів.

Авторка: Сизова Анна Володимирівна, вчителька історії ліцею "Ерудит" Первомайської міської ради  Миколаївської області. 

Вправа «Пакт Молотова-Ріббентропа в різних джерелах інформації» рекомендована  для використання на уроках історії в 10-му класі (на уроці  історії України при вивченні теми: «Початок Другої світової війни. Німецько-радянські договори 1939 р. та /або на уроці всесвітньої історії з теми:  «Практичне заняття 6. Міжнародні відносини в другій половині 1930-х рр. у світлі історичних джерел» як один з елементів уроку). Клас поділяється на групи, які опрацьовуючи різні джерела інформації, мають знайти відповідь на проблемне питання: «Пакт Молотова- Ріббентропа: це  «спусковий гачок» до Другої світової чи вимушений крок по відтермінуванню війни?». Свою позицію кожна група має обґрунтувати використовуючи метод «ПРЕС».

Мета вправи/заняття:

  • формувати критичне мислення в здобувачів освіти;
  • розвивати вміння використовувати різні види  медіатекстів для  аналізу та обробки інформації;
  • перетворювати джерельну інформацію (текст, карту, фото, карикатуру) з однієї форми в іншу (текст, схема) та використовувати її у поясненнях.

Переглянути повну версію вправи можна за посиланням: https://toolbox.medialiteracy.org.ua/toolbox/pakt-molotova-ribbentropa-v-riznyh-dzherelah-informacziyi/

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram