info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вправа "Корюківка – 1943: анатомія злочину, білі плями, історичні паралелі"

Вправа "Корюківка – 1943: анатомія злочину, білі плями, історичні паралелі" для використання на уроці історії у 10-11 класі є вправою-переможницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 9-10 класів.

Автор: Вдовін Олександр Анатолійович, вчитель історії та правознавства,, директор Нижньодуванського ліцею Нижньодуванської селищної ради Сватівського району Луганської області. 

На початку березня 1943 року у містечку Корюківка на Чернігівщині сталася жахлива трагедія – воєнні злочинці вбили 6700 (!) місцевих мешканців та спалили 1290 будинків.  Чи був шанс завадити такому розвитку подій та врятувати людей? Які причини недостатньої обізнаності суспільства (особливо серед старшого покоління) про злочин такого масштабу? Чому зараз ми знову спостерігаємо подібне на нашій багатостраждальній землі?

Мета вправи/заняття:

  • удосконалювати навички критичного та аналітичного мислення;
  • розвивати вміння учнів помічати та нейтралізовувати інформаційні маніпуляції;
  • спростовувати пропагандистські фейки та історичні міфи;
  • поглибити знання учнів про Корюківську трагедії та інші події періоду Другої світової війни;
  • формувати ключові та предметні компетентності учнів.

Переглянути повну роботу можна за посиланням: https://toolbox.medialiteracy.org.ua/toolbox/koryukivka-1943-anatomiya-zlochynu-bili-plyamy-istorychni-paraleli/?hash=b0ea00d914487b9cec7610b4393e92f07f7bfdcf

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram