info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вправа для використання на уроці зарубіжної літератури у 5 класі при вивченні теми «Льюїс Керролл «Аліса в Країні Див»»

Вправа для використання на уроці зарубіжної літератури у 5 класі при вивченні теми «Льюїс Керролл "Аліса в Країні Див"» є вправою-учасницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 5-6 класів.

Авторка: Стрижак Віталіна Миколаївна, вчителька української мови і літератури та зарубіжної літератури Білозірської гімназії – філії Білозірського ліцею – опорного закладу загальної середньої освіти Білозірської сільської ради Черкаського району Черкаської області. 

Мета вправи: вміння аналізувати матеріал з фото чи малюнка; правильне коментування та створення допису в мережі Інтернет; розвиток критичного мислення.

Короткий опис вправи, анотація: вправа для уроку з зарубіжної літератури для учнів п’ятого класу. Інформація відповідає програмовому матеріалу та віковим особливостям здобувачів освіти. Створення допису в мережі «Фейсбук».

Час необхідний на виконання вправи: 30 хвилин.

Застосування вправи: для глибшого ознайомлення з твором.

Необхідне обладнання/матеріали: роздруківки шаблонів.

Форма/метод роботи: робота з текстом, колективна робота.

Детальний опис вправи:

Потрібно створити допис для мережі «Фейсбук».

  1. Сформувати заголовок, який влучно описує допис.
  2. Створення власне допису.
  3. Намалювати малюнки до твору.

Очікувані результати:

  • розвиток критичного мислення;
  • створення допису, який відповідає вимогам медіаграмотності;
  • розвивати вміння грамотно викладати свої думки.

Підсумок / рефлексія за результатами проведення вправи: опитування учнів щодо розуміння проведення даної вправи. Ще раз пояснити поняття «медіаграмотності». Запропонувати створити картки з фейковими твердженнями про твір та правдивими. Продемонструвати у класі.

Використані джерела:

  1. Створення шаблонів та дизайнів [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу: https://cutt.ly/Ox9Oz9I.
tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram