info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вправа для використання на уроці інформатики у 5 класі при вивченні теми «Безпечне користування Інтернетом»

Вправа для використання на уроці інформатики у 5 класі при вивченні теми «Безпечне користування Інтернетом» є вправою-учасницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 5-6 класів.

Авторка: Гривул Марія Іванівна, вчителька Чуньківського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Кадубовецької сільської ради.

Мета вправи/заняття: сприяти залученню дітей до безпечного користування мережею Інтернет; розвивати вміння, аналізувати, робити висновки, узагальнювати; виховувати дисциплінованість при роботі в мережі.

Короткий опис вправи, анотація: ознайомити дітей з правилами спілкування в Інтернеті, з небезпечними кібертехнологіями, з якими можуть зустрітися діти, працюючи в Інтернеті. Розвивати вміння спілкуватись в соціальних мережах та чатах.

Час необхідний на виконання вправи: 5 хв.

Застосування вправи: засвоєння нових знань.

Необхідне обладнання/матеріали: маркери, заготовки картинок (або самим намалювати), папір А3, клей.

Форма/метод роботи: робота в групі.

Детальний опис вправи: ВПРАВА «Дотримуйтесь правил».

При створенні власної сторінки у соціальних мереж та пошуку даних в Інтернеті можна потрапити в небезпечну ситуацію. Щоб уникнути цього потрібно дотримуватись правил безпеки в Інтернеті.  Поділити учнів на дві групи (методом жеребкуванням: – 1 група, – 2 група). Завдання для 1 групи написати лист що можна повідомляти?  Завдання для 2 групи – написати лист, що не можна повідомляти? Обміняйтеся правилами. Обговорення: Яку користь нам приносить сучасний інтернет? А яку небезпеку може принести нам  користування інтернетом? Давайте розробимо свої правила безпечного користування Інтернетом, які починатимуться зі слова «Я». Почнемо з мене «Я буду зберігати свій пароль в таємниці». Зробіть спільний колаж «Правила розумного користувача Інтернету». (Для створення колажу потрібно: 1 листок А3, клей, маркери, заготовки знайдені в Інтернеті). Вам потрібно тільки розмістити все це на папері А3 та написати маркерами правила безпечного користування Інтернетом). Зробіть пост у соціальних мережах. 

Очікувані результати: закріпити та розширити знання  учнів по темі. Ознайомити учнів із основними проблемами захисту інформації та безпеки в Інтернеті.

Підсумок / рефлексія за результатами проведення вправи: скажіть, будь ласка, діти, чи сподобалось вам працювати разом? А що саме вам сподобалось? Чи змогли б ви  виконати  сьогоднішні завдання з віртуальними друзями в інтернеті? Чому?

Використані джерела: https://vseosvita.ua/

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram