info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

КОНКУРС МЕДІАТВОРЧОСТІ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ «МОЯ ШКОЛА — МЕДІАГРАМОТНА»

Академія української преси за підтримки Медійної програми в Україні, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews, оголошують Конкурс медіатворчості для шкільних колективів «Моя школа — медіаграмотна». Конкурс відбувається у рамках реалізації проєкту «Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації від А до Я: методичний комплекс» https://medialiteracy.org.ua/abetka/.

Хто може взяти участь?

Вчителі, вчительські колективи, студенти педагогічних навчальних закладів, вчителі спільно з учнями з усіх регіонів України. 

Умови конкурсу

Мета конкурсу - медіатворчі проєкти вчителів та учнів з фокусом на стійкість до дезінформації в умовах пандемії, поширення їх досвіду щодо впровадження в освітній процес навчального закладу елементів медіаграмотності, використання розробок проєкту в освітній діяльності.

Можливі варіанти конкурсних робіт: стінгазети, постери, малюнки, фото, відео, презентації, тощо. Кожен учасник може надіслати не більше 3 робіт. Кількість учасників, які можуть взяти участь у конкурсі від одного закладу освіти, не обмежується.

Завдання конкурсу

 • ознайомитися з методами маніпулювання думкою, способами розвінчання фейків та маніпуляцій, способами переконання аудиторії;

 • удосконалити навички аналізу медійної наукової інформації;

 • сформувати навички пошуку інформації в інтернеті, перевірки правдивості медійних наукових повідомлень, аналізу медійних повідомлень з огляду на їх цілі, техніку виконання, емоційний вплив, маніпулятивність та переконливість;

 • засвоїти алгоритм аналізу наукового медіаповідомлення, заохотити до критичного мислення;

 • ознайомитися з поняттям надійності наукових джерел, достовірності статистичних досліджень, коректною аргументацію та їх перевіркою;

 • розвинути навички використання різних мов комунікації для поширення власних ідей.

Вимоги до конкурсних робіт

Конкурсна робота повинна містити:

 1. Дані автора (співавторів): ПІБ, місце та досвід роботи, контактні дані (контактний телефон та Е-mail).

 2. Основна частина - текстовий файл до 2 сторінок. У цій частині конкурсної роботи слід зазначити: 

 • назва конкурсної роботи;

 • короткий опис (анотацію), в якому буде зазначена мета, актуальність, можливість практичного застосування, тощо; 

 • основні елементи роботи (стінгазета, постери, малюнки, фото, відео, презентації, тощо) мають бути включені до документу в форматі посилань.

 

 1. Посилання на використані джерела інформації (якщо є).

Переможці

14 переможців отримають авторський гонорар за розробку та поширення матеріалів за темою проєкту. Також команди-переможниці отримають пакети друкованої продукції (постери, комікси з елементами медіаграмотності), яка створюються в рамках проєкту.

Дедлайн

Конкурсні роботи подаються до 17 жовтня 2021 року. Подати роботу можна заповнивши форму за посиланням:


РЕЄСТРАЦІЯ КОНКУРСНОЇ РОБОТИ

Роботи переможців будуть розміщені на порталі «Медіаосвіта та медіаграмотність», також вони будуть відзначені сертифікатами від МОН України та Академії української преси.

Контактна особа: Юлія Рицик, асистента проєктів Академії української преси, info@aup.com.ua, (067) 372-27-33

Конкурс відбувається завдяки нашому спільному проєкту «Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації від А до Я: методичний комплекс» між АУП та міжнародною організацією Internews. Вона впроваджує «Медійну програму в Україні» за фінансування агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram