info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Відбувся перший з серії тренінгів «Практична медіаграмотність» у Львові

27-28 березня 2015 року  Академія української преси  у Львові за підтримки Програми Бібліоміст IREX / Україна провела перший з серії тренінгів «Практична медіаграмотність» для працівників публічних бібліотек із Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Закарпатської областей.

Сьогодні, як ніколи гостро, в українському суспільстві постало питання журналістських стандартів, відповідальних медіа і водночас – компетентного, грамотного осмислення всього того, що про що ми дізнаємося з різноманітних мас-медіа, вміння  декодувати безкінечний масив щоденної інформації.

Медіаграмотність же  є похідна та результатом медіаосвіти, це - здатність адекватно сприймати та інтерпретувати медіатексти.

Нині відповіддю на запитання «Що це означає – бути медіаграмотним?» та «Яким чином розвинути навички медіаграмотності?» бібліотека не лише убезпечує своїх відвідувачів від того, щоб вони не потрапили під завали інформації, а навпаки, допомагає їм шукати, просіювати та знаходити те, що необхідно.

Учасникам тренінгу були  запропоновані моделі практичної медіаосвіти та медіаграмотності, які можуть бути імплементовані у діяльність їх бібліотечних закладів.

Під час тренінгу учасники разом з медіатренером Людмилою Гуменюк  отримали відповіді на наступні  теоретичні та практичні запитання: чому медіаграмотність є  життєво необхідна навичка в сучасній Україні (презентація).  Хто володіє українськими медіа? (презентація) Проаналізували редакційну політику провідних українських телеканалів  враховуючи те, хто їх власники.  Навчались  розпізнати фейки в різних форматах медіа та перевіряти достовірність інформації, довідались про  «техніку безпеки»  під час роботи з джерелами.

Експерт Валентина Потапова озброїла інструментарієм, яким чином під час інформаційної війни врятуватися від пропаганди, технологіями критичного мислення та поділилась досвідом організації роботи дискусійного клубу.

Найбільшу зацікавленість  тренінг викликав у представників  бібліотек для дітей і юнацтва, так як саме молоді люди найбільше перебувають у світі суціль насиченому медіа і потребують медіасвітніх навичок  та вмінь, які б дозволяли  адекватно сприймати та аналізувати медіатексти.

Людмила Ковальчук з Івано-Франківської  обласної бібліотеки для юнацтва зауважила: «Сьогодні конче необхідно начити дітей перевіряти неправдиву інформацію.  І виграє той, хто перший це розпочне».

Учасники дійшли згоди, що за ці дні вони отримали інструмент, який надає можливість змінювати себе і таким чином змінювати суспільство.

Аналогічні тренінги відбудуться в м. Житомирі (3-4 квітня),  Харкові (22-23 квітня)Дніпропетровську (24-25  квітня) та Києві (15-16 травня).

Веб-сторінки АУП:

www.aup.com.ua

www.medialiteracy.org.ua

Ми в соціальних мережах:

https://www.facebook.com/aupfoundation

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram