info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

У Лубнах пройшов навчальний візит працівників публічних бібліотек

13.08.2020  

12 серпня 2020 року місто Лубни (Полтавська область) зустрічало гостей. До міста завітали працівники публічних бібліотек Борисполя. Разом із колегами з Лубенщини вони стали учасниками навчально-ознайомчого візиту обміну практиками проєкту протидії інфодемії.   

Захід провели, щоб підвищити рівень медіакомпетенції бібліотекарів та здійснити обмін практиками проєкту. Всі активності візиту відбувалися learning by doing, тобто за принципом застосування отриманих знань на практиці.

Учасники проєкту протягом трьох місяців, не дивлячись на карантин, пройшли шлях від серйозного навчання з медіаграмотності до втілення ідей для користувачів. Організатори переконані - це спільна історія успіху. Адже після навчання працівники бібліотек спланували та реалізували марафон бібліотечних ініціатив. У бібліотеках та філіях Бориспільщини і Лубенщини встановлювали інформаційні куточки, поширювали буклети, створювали тематичні закладки для книжок, проводили семінари та форум-театр на тему інфодемії.

Тож, у ході навчального візиту учасники відвідали Лубенську міську бібліотеку для дорослих ім. Леонтовича, де презентували результати втілення бібліотечних ініціатив на протидію інфодемії. Завітали і на гостину до Лубенської центральної районної бібліотеки ім. Володимира Малика, де зустрічалися із письменницею Раїсою Плотниковою. А на завершення здійснили історико-краєзнавчу екскурсію до Мгарського Спасо-Преображенського монастиря, яку провела методист КЗ "Центральна сільська бібліотека Засульської сільської ради" Н. Шабля.

«Завдяки заходу бібліотекарі удосконалили свої професійні компетенції, розвинули критичне мислення і навички фактчекінгу», - говорить директорка Бориспільської міської централізованої бібліотечної системи Жанна Кручиніна.   

Сформувати практичні вміння аналізу медіатекстів та пошуку наукової і достовірної інформації під час інфодемії вдалося і бібліотекарям Лубенщини. «Навчилися самі, тепер допомагаємо користувачам зберігати «особисту інформаційну гігієну», не піддаватися паніці», - говорить учасниця заходу, бібліотекар Новаківської сільської бібліотеки Олена Симоненко.

Проєкт «Форум-театр на протидію інфодемії: інноваційний засіб у роботі публічних бібліотек малих міст Полтавської і Київської областей» реалізовується завдяки проєкту  USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram