info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Медіаграмотність сьогодні - це спосіб життя

13.08.2020  

11-12 серпня 2020 р. у рамках проекту «Бібліотека громади:  інструменти медіаграмотності VS інфодемія», реалізація якого стала можливою завдяки Академії української преси у партнерстві з Міжнародною неурядовою організацією Internews, відбулася ІІІ фаза тренінгів для бібліотекарів та освітян Черкаського району Черкаської області.

Тренінги були досить динамічними, інформативними та насиченими! Структура тренінгів була сформована так, що після кожного теоретичного блоку учасники виконували практичне завдання та робили висновки. Особливо гостре обговорення у загальному колі викликала тема «Власники медіа», а вправа «М’ясо кенгуру» допомогла на практиці розібратися з важливими питаннями медіаграмотності та впливу. Бурхливим, емоційно-насиченим і навіть суперечливим було питання стереотипів та мови ворожнечі. Вправа «Здаю кімнату», дала можливість кожному зробити конкретні висновки щодо ролі стереотипів та їх наслідків.

Неабияку цікавість викликали в учасників «Комікс про коронавірус», Інфографіка сайту Антиковід.Гід для медійників @InternewsUA @DetectorMedia @imiukraine та ділова гра «Медіаерудит», які було запропоновано до перегляду та аналізу.

Під час рефлексії «Долонька» учасники одноголосно дійшли до загального висновку, що медіаграмотність сьогодні – це спосіб життя!

Так, наприклад, Людмила Гейко зауважила: «Тренерам вдалось подати складні речі просто та зрозуміло, дуже змістовний фактичний матеріал. Дізналась багато нового, зокрема, про те, що таке джинса у медіа. Також дуже сподобались методи роботи у групах, буду їх використовувати».

А Лілія Ткач наголосила, що запропонована ділова гра є досить змістовною та дозволяє як дорослій, так і дитячій аудиторії проаналізувати знання та уміння щодо власної медіаграмотності.

Дякуємо всім учасникам заходів!

Слідкуйте за оголошеннями на сайті «Освіта для всіх і кожного» (режим доступу: http://osvita-stn.ucoz.ua/), адже далі буде😊

Тренінг відбувався у рамках проєкту «Бібліотека громади:  інструменти медіаграмотності VS інфодемія»  за підтримки американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram