info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

У Черкасах відбулася І фаза тренінгів у рамках мініпроекту "Бібліотека громади"

25.06.2020  

22, 23 та 24 червня 2020 року в рамках проекту «Бібліотека громади:  інструменти медіаграмотності VS інфодемія», реалізація якого стала можливою завдяки Академії української преси у партнерстві з Міжнародною неурядовою організацією Internews, відбулася перша фаза тренінгів для  63 бібліотекарів та освітян Золотоніського, Корсунь-Шевченківського та Чорнобаївського районів Черкаської області.

Мета тренінгів – опанувати інструменти медіаграмотності (критичне мислення, фактчекінг, аналіз медіатекстів, ціннісний аналіз тощо) під час інфодемії; сформувати навички оцінки та інтерпретації медійної інформації задля розпізнавання маніпуляцій. Особливо гостре обговорення у загальному колі викликала тема «Власники медіа», а вправа «М’ясо кенгуру» допомогла на практиці розібратися з важливими питаннями медіаграмотності та медійного впливу. Бурхливим, емоційно-насиченим і навіть суперечливим було питання стереотипів та мови ворожнечі. Вправа «Здаю кімнату», дала можливість кожному зробити конкретні висновки щодо ролі стереотипів та їх наслідків. Під час завершення тренінгів, висловлюючи свої думки у «Колі вражень», майже кожен відмітив актуальність та важливість теми тренінгу, а головне - його практико-орієнтованість.

Семенець Наталія з міста Корсунь-Шевченківський зазначила: «Хочу подякувати тренерам та колегам за толерантність. Наголошую, що тренерам вдалось створити таку атмосферу, що висловлені судження сприймались саме як точки зору, а не як критика. Багато чого зможу взяти з тренінгу для роботи – методи, руханки, тепер матиму більше інструментів для роботи з теми медіаграмотності».  

Тетяна Москаленко із с. Богуславець Золотоніського району, додала: «Тренерам вдалось подати складні речі просто та зрозуміло, дуже змістовний фактичний матеріал. Дізналась багато нового, зокрема, про те, що таке джинса у медіа, пізнавальними були комікс та інфографіка про COVID-19. Також дуже сподобались методи роботи у групах, буду їх використовувати». 

А під час «Кола вражень» на тренінгу у Чорнобаївському районі Ірина Гончар наголосила: «Вдячна за атмосферу, за структуровану та системну подачу інформації. Речі, які ми вивчали, зможу застосовувати у подальшій роботі, оскільки тема медіаграмотності сьогодні надзвичайно актуальна. Тут на тренінгу працювала у форматі мотивації, а не примусу. Коли працюєш з однодумцями, завжди є результат». 

А всі охочі можуть пройти веб-вікторину «Медіаграмотність в епоху емоційних викликів»


Тренінг відбувся у рамках проєкту «Бібліотека громади:  інструменти медіаграмотності VS інфодемія» за підтримки американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram