6 – 7 липня 2015 року відбувся шостий тренінг із серії «Практична медіаграмотність» для працівників публічних бібліотек для дітей з Києва, Житомира, Черкас, Чернігова.
Захід відбувся у Києві в Національній бібліотеці України для дітей учасниками якого стали 20 працівників бібліотечних закладів.
У програму тренінгу тренери Людмила Гуменюк та Валентина Потапова внесли окремі компоненти, орієнтовані саме на роботу з дітьми.
Які ж враження залишились в учасниць:
Кузілова Тетяна, НБУ для дітей, зав. відділу: «Висловлюю щиру вдячність п. Людмилі та п. Валентині за надзвичайно цікаве представлення та донесення до аудиторії таких необхідних у повсякденному житті знань з медіа. У сьогоднішньому суспільстві знань та інформації вміти працювати з медіа є необхідним компонентом для досягнення результату. Отримані знання і методики у майбутньому неодмінно допоможуть в роботі з юними користувачами, оскільки за інформацією вбачаю постійний розвиток, підвищення власного іміджу та вдалу реалізацію ідей. Бажаю подальшої плідної співпраці та творчих успіхів».
Красножон Валентина, НБУ для дітей, зав. відділу: «Входження молодих поколінь у глобалізований динамічний світ, у відкрите суспільство істотно актуалізувало необхідність інформаційної освіти. Тому проведення на базі нашої бібліотеки тренінгу «Практична медіаграмотність» (6-7 липня 2015 року) було дуже важливим та своєчасним для фахівців дитячих бібліотек. Щиро вдячні організаторам заходу, Академії української преси та Бібліомосту, за цікавий змістовний теоретичний лекторій та інтерактивний підхід у закріпленні інформації через виконання певних практичних вправ. Отримані знання будуть використані на практиці при проведенні занять з медіаграмотності серед дитячої аудиторії, зокрема при оволодінні навичками аналізування складних процесів функціонування медіа у суспільстві, при розвитку умінь дітей знаходити, адекватно сприймати, критично мислити і оцінювати медіаповідомлення в процесі навчання та розвитку своїх здібностей».
Кулініч Дарина, НБУ для дітей, бібліотекар: «Ні для кого зараз не є секрет, що українські та російські ЗМІ ведуть дуже нечесну гру зі споживачами інформаційного продукту. У часи війни в Україні, переважно можна вірите лише своїм очам та холодному розуму, вимикаючи надмірну емоційність. Завдяки цьому тренінгу я дізналася про багато цікавих фактів та методів, завдяки яким можна легко викрити «інформаційного брехуна». Деякі мої припущення, щодо інформаційної війни з різних боків – підтвердилися. Я неймовірно вдячна організаторам та спікерам за цікаву та корисну інформацію, та форми практичної роботи. Багато інформації мене шокувало. Я вважаю, що подібні семінари було б добре відвідати усім бажаючим громадянам України, для того щоб у майбутньому ми зробили нашу країну більш демократичною, «живою» та вільною».
Дзюба Наталія, НБУ для дітей, зав. відділу: «Семінар для мене став відправною точкою подальшого саморозвитку, самовдосконалення, необхідності аналізувати та аргументувати свою самостійну думку. Були надані хороші інструменти для систематичної самостійної роботи, набуття корисних та необхідних і в професійній сфері, і в повсякденному житті навиків та вмінь. Щиро дякую організаторам і тренерам за високу оцінку праці бібліотекарів, розуміння необхідності бібліотек в суспільстві, бажання показати нам нові аспекти роботи з користувачами. Сподіваюсь, що наша співпраця буде активно продовжуватись».
По закінченні заходу учасники були нагороджені сертифікатами від організаторів та отримали методичні матеріали від АУП.
Захід відбувся завдяки підтримці програми «Бібліоміст»/ IREX
АУП висловлює подяку керівництву Національної бібліотеки України для дітей за сприяння та допомогу в проведенні заходу