info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Техніки декодування російської пропаганди на заняттях з історії та громадянської освіти

29.09.2023  

Техніки декодування російської пропаганди на заняттях з історії та громадянської освіти. Навчально-методичний посібник / Желіба О.В., Мокрогуз О. П., Волошенюк О.В./ За редакцією Волошенюк О. В., Євтушенко Р. І. — Київ: Академія української преси, Центр вільної преси, 2023. — 81 c.

ISBN 978-617-7370-56-6

Посібник розрахований на викладачів історії і громадянської освіти, які прагнуть засвоїти додаткові можливості для практичної роботи з формування медіаграмотності в пошукачів освіти, за умов інформаційно-ідеологічного протистояння. Автори проаналізували ключові наративи російської історичної пропаганди та створили методичні вправи, які дозволяють працювати на заняттях. Запропоновані матеріали спрямовані на системне та усвідомлене засвоєння методик критичного мислення та декодування дезінформації та пропаганди.

Авторки/автори: Желіба Олександр (розділи 2, 3, 4, 5), Мокрогуз Олександр (розділи 1, 2), Волошенюк Оксана (модулі до розділу 1, 2).

Виготовлення цього посібника стало можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проект «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Академія української преси» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Переглянути відеопрезентацію посібника від авторів:

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram