info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Працівники публічних бібліотек Борисполя вчилися протидіяти інфодемії

20.07.2020  

15-17 липня 2020 року в Борисполі (Київська область) відбувся тренінг "Використання інструментів медіаграмотності у роботі публічних бібліотек під час інфодемії". Вчилися протидіяти інфодемії працівниці публічних бібліотек міста. Місцем проведення заходів стала міська центральна бібліотечна система, де також, на завершальному етапі провели стратегічну сесію, у ході якої ознайомилися з  інтерактивною методикою форум-театру для інформаційної безпеки та фактчекінгу і спланували марафон ініціатив.

"Навчитися аналізувати, розбирати, спростовувати недостовірну та поширювати наукову інформацію серед користувачів та стати фактчекерами -завдання для учасників", - говорить про мету заходів керівник проєкту Олександр Чепур.

Організатори  переконані, що під час інфодемії публічні бібліотеки можуть працювати як осередки по викриттю фейків, протистояти дезінформації.

Навчання провели досвідчені тренерки з медіаграмотності Олена Бурім, медіапедагог, тренер з медіаграмотності  (DW Akademie (Німеччина), Академія української преси); тренер для тренерів проектів IREX «Практична медіаграмотність» (2015), «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність»(2019). Тренер ПФ ССУ (Полтавська філія суспільної служби України) та Ірина Цеба, методист відділу освіти Карлівської районної державної адміністрації, медіапсихолог,  тренер  з медіаграмотності  (DW Akademie (Німеччина), Академія української преси).

Тренінг проводили з дотриманням усіх карантинних вимог: здійснювався  температурний скрінінг, забезпечили соціальну дистанцію (1,5 м) між учасницями, дотримувалися маскового режиму, користувалися санітайзерами. Про це, та важливість подібних заходів повідомила директорка бібліотечної системи Жанна Кручиніна. Прозвучало багато позитивних відгуків і від самих учасниць. Бібліотекарі говорять, що планують поширювати отримані знання і навички  серед своїх користувачів. Вони вже запланували оформлення стендів, інформаційних куточків, проведення онлайн та офлайн заходів зі зменшення наслідків від поширення інфодемії. У рамках проєкту бібліотекарі отримали методичний посібник, в якому містяться розробки сценаріїв форум-театру. Про те, що методика може використовуватись для вирішення різних соціальних проблем, серед яких «інформаційна епідемія», яку спричинив COVID-19 учасники переконалися, опанувавши її на практиці та відпрацювали інтерактивні сценки.

Партнерами проєкту є бібліотеки Лубенщини. Тож, наступним етапом його реалізації стане навчально-ознайомчий візит, у ході якого працівники бібліотек Полтавської і Київської областей обміняються досвідом боротьби з інфодемією.

Сюжет на телеканалі "Бориспіль"
Завантажено: 3151, розмір: 0, дата: 20 Лип. 2020

Тренінг відбувався у рамках проєкту «Форум – театр на протидію інфодемії: інноваційний засіб у роботі публічних бібліотек малих міст Полтавської і Київської областей»  за підтримки американського народу, що була надана через проект USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram