info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

План-конспект уроку природознавство/інтегрований курс «Я досліджую світ» у 1 класі "Як книга з’являється на світ"

План-конспект уроку є дипломантом І ступеня Всеукраїнського конкурсу на кращий план-конспект уроків природничих дисциплін із елементами медіаграмотності для 1-11 класів у 2018/19 н.р. («Природознавство/інтегрований курс «Я досліджую світ»)


КОНСПЕКТ ІНТЕГРОВАНОГО УРОКУ З ПРЕДМЕТІВ «Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ» Й «ІНОЗЕМНА МОВА (АНГЛІЙСЬКА)»

1 клас НУШ, 2019 рік

Тема тижня «Мої улюблені книжки».

Тема уроку «Як книга з’являється на світ».

Мета уроку: Ознайомити з короткою історією виникнення книжки, роллю книжки в житті людини (здобути інформацію, розважатися). Формувати позитивне та бережливе ставлення до книжки. Розвивати інтерес до читання. Вчити розповідати про власні почуття та емоції. Розвивати вміння фантазувати, придумувати, вигадувати. Закріплювати вміння співвідносити великі літери з малими, систематизувати лексичні одиниці відповідно англійської абетки, проконтролювати засвоєння лексичних одиниць відповідно абетки, проконтролювати техніку написання літер англійської абетки. Розвивати кмітливість учня, розвивати здібності учнів до збільшення обсягу уваги, слухової та зорової диференціації. Створити власний медіапродукт: спільну книжку-абетку англійською мовою.

Освітні галузі, які інтегруються: мовно-літературна (рідномовна, іншомовна), математична, природнича, технологічна, громадянська та історична, інформатична, мистецька.

Очікувані результати учіння:

МОВ (рідномовна) - учень з увагою сприймає усні репліки учителя й однокласників й доречно реагує на усну інформацію в діалозі. Розповідає про власні почуття та емоції. Уживає відповідну до ситуації спілкування (тематика тижня) лексику і несловесні засоби (жести, міміка тощо). Називає і показує елементи книги (обкладинка, титульна сторінка, ілюстрації). Вибирає з декількох запропонованих книжок ту, яка викликала цікавість, розглядає і розповідає про неї (чи є ілюстрації, назва книжки, прізвище автора) Висловлює припущення на основі ілюстрацій та заголовку, про що може розповісти книжка. Читає слова із вивченими буквами. Читає вголос короткі тексти. Під час читання робить логічний наголос. Відтворює графічні знаки, піктограми за зразком. Створює в групі прості медіапродукти з допомогою вчителя.

ІНО (іншомовна) - учень співвідносить великі літери з малими, систематизує лексичні одиниці відповідно англійської абетки, володіє лексичними одиницями відповідно абетки, володіє технікою написання літер англійської абетки, виявляє кмітливість, здібність до збільшення обсягу уваги, слухової та зорової диференціації.

МАО – Лічить за правилами лічби об’єкти навколишнього світу. Порівнює числа в межах 20. Перетворює інформацію у схематичний рисунок. Знаходить необхідні (суттєві) дані для виконання завдання.

ПРО - Проводить (самостійно або в групі) прості спостереження. Розповідає про власні емоції, які виникають під час спостереження. Використовує інформацію, отриману з запропонованих джерел (книги, фільми тощо).

ТЕО - Створює виріб за зразком (шаблоном) та власним задумом самостійно чи із допомогою дорослих із використанням паперу. Планує послідовність технологічних операцій.

ГІО - Уважно вислуховує думку співрозмовника, висловлює свій погляд, шануючи гідність інших. Надає допомогу тим, хто її потребує, і висловлює вдячність за підтримку.

ІФО - Досліджує сприйняття інформації різними органами чуття. Створює об’єкти за зразком. Встановлює логічну послідовність подій або дій.

МИО - Експериментує з кольорами, формами тощо.

Обладнання: комп’ютер, телевізор, набір ілюстрацій за матеріалами уроку, індивідуальні картки для учнів, картинки-пазли для ранкової зустрічі, виставка книг, кольорові магніти, цеглинки Lego, роздатковий матеріал для виготовлення сторінок спільної абетки, кольорові олівці, фломастери, клей, робочий зошит, підручник, відео про народження книжки, фото арткнижок, відеоролик для фізкультхвилинки https://www.youtube.com/watch?v=ePwbjJ9D7YI , дитяча пісня про книжку https://www.youtube.com/watch?v=2Q-6S3W7xF4.

ХІД УРОКУ:

І. Ранкове коло

1. Вірш привітання

Ми сьогодні вже проснулись.
Мамі зранку посміхнулись.
Настрій гарний маємо,
З днем новим вітаємо.
Станьмо разом в дружнє коло
Привітаєм рідну школу:
-Добрий, добрий, добрий день!

Good morning, good morning
Good morning to you,
Good morning, good morning,
I am glad to see you!

Діти питають англійською мовою один в одного “How are you?” і відповідають “I am fine, thank you.”, “I am fantastic, thank you”, etc. при цьому передають м’ячик.

2. Обмін інформацією (діти слухають питання вчителів і відповідають
укр. мовою й дещо англ. мовою)

- Який настрій маєте?

- Який сьогодні день тижня?

- Яке число?

- Який місяць?

- Яка тема нашого тижня?

- Кому з вас цікава ця тема?

- Чи любите ви читати книжки?

- Які саме книжки вам подобаються? (казки, вірші, комікси …)

3. Гра «Пазли склади – казку назви»

- Пропоную пограти в гру. Кожен зараз візьме у мене з рук один пазлик. По команді ви всі почнете відшукувати у своїх однокласників пазли-родичі і складете з них загальну картинку, впізнаєте до якої вона казки. Подивимося чия група виконає завдання швидше. Пригадайте головних героїв казки й назвіть їх укр. й англ. мовами.

(Діти відшукують візуально недостаючі пазли, об’єднуються в групи, складають спільну ілюстрацію, обговорюють завдання і презентують його.)

- Так, це ілюстрації до казок: «Ріпка», «КозаДереза», «Троє поросят», «Попелюшка», «Рукавичка».

Вчитель ставить запитання про те, що діти бачать на малюнках “What can you see on the picture?” і діти відповідають “I can see …”

- Молодці. Сідайте на місця. Продовжимо урок.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Пропоную відгадати закодовані слова (картки лежать на партах). Учні утворюють слова з букв, які не повторюються. Назвіть їх. А чи хотілося б дізнатися, як вони звучать англ. мовою? Давайте поміркуємо, про що будемо сьогодні говорити на уроці, що будемо робити разом?

- Будемо з’ясовувати, як народжуються книги, як з'являються на світ. А ще ми разом сьогодні виготовимо власну книжку 1-Б класу. Здивовані? Бажаєте? Тож працюйте старанно й активно, слухайте уважно.

ІІІ. Засвоєння знань, умінь, навичок.

1. Огляд виставки книг.

- Світ книг дуже різноманітний і цікавий. Подивіться на виставку й скажіть, які книги ви помітили на нашій виставці? Тут є книги, які нам передали американські друзі. (Вчитель англ.мови презентує ці книги).

- Допоможіть зробити діаграму, яка повідомить нам за допомогою кольорів про кількість різних книжок нашої виставки. Приготуйте олівці, аркушики-заготівки для діаграми, рахуйте уважно, слухайте назву кольору англ. мовою і зафарбовуйте відповідні стовпчики.

У І стовпчику зафарбуйте стільки
клітинок кольором
Yellow , скільки тут
є книг англ. мовою.
У ІІ –
orange, підручники.
У ІІІ –
pink, книжки з віршами.
У ІV red, книжки для дітей.
У V – green, книжки для дорослих.
У VІ –
blue, книжки, які на вашу думку
потребують «лікування».

- Що означає лікувати книжку? А чому потрібно їх лікувати? Як потрібно відноситися до книжок?

- Давайте підведемо підсумки. Що допомогло визначати групи книг?

– Так. Обкладинка, надписи, заголовки, картинки.

- Яких книжок вийшло найбільше? Скільки всього книг на виставці? Яких книжок виявилося однаково? Яких найменше? Про які книжки виникли суперечності?

- Так. Це книги з віршами. Чому було важко визначити? Щоб дізнатися напевно – треба погортати книжку, почитати її. Тоді ця інформація буде достовірна.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

(відеоролик про книжки)

https://www.youtube.com/watch?v=ePwbjJ9D7YI

2. Бесіда з елементами дослідження.

- Чи подобаються вам новенькі книжки? Чому?

- Давайте обстежимо наш підручник. Який він на дотик? Понюхайте, як він пахне. Чим? Чи яскраві в ньому картинки? Які кольори переважають? Яким шрифтом надруковані тексти? Чи приємно вам працювати з такою книжкою?

-Тож, на що слід звертати увагу, коли купуєш книгу?

-Який шлях проходить книга до того, як потрапити до магазину? (Діти висловлюють свої припущення).

3. Вправа «Встанови послідовність»

- Погляньте на дошку. Тут є ілюстрації з відповідними підписами. Перегляньте картинки (висять на дошці в довільному порядку) і прочитайте слова. Як ви розумієте значення цих слів?

-Давайте будемо читати разом і пояснювати їх. А ще зверніть увагу на колір магніту, який тримає кожну картинку (вони всі різні і мають відповідні кольори у наших «цеглинках»). Спробуйте зараз створити башту з цеглинок, розташовуючи кольори у відповідному порядку до шляху, який проходить книжка, коли з’являється на світ. (Поки діти працюють, утворюю на дошці ланцюжок з картинок).


- Давайте перевіримо і порівняємо ваші пірамідки з моїм ланцюжком картинок на дошці.

4. Перегляд відео «Як книга народжується»

https://www.facebook.com/watch/?v=1554209707927017

ІV. Закріплення знань, умінь, навичок.

1. Повторення англійської абетки.

2. Вправа «Знайди відповідний колір». Актуалізація знань про основні складові книжки. Ілюстрації розміщені на дошці на кольорових фонах (кольори цеглинок).

-Давайте пригадаємо з чого складається книжка. Так, це обкладинка, сторінки, зміст, на обкладинці розміщено назву, прізвище автора, логотип видавництва, рік видання, в книзі можуть бути ілюстрації.

- Зараз я буду показувати слово, а ви цеглинкою відповідного кольору будете показувати картинку, якій воно відповідає.

3. Робота в зошитах. Вправа 4 с. 44

(Вправа зорієнтована на формування естетичних смаків, вчить вдалому оформленню сторінок книжки)

-Уважно розгляньте малюнки. Що ви на них бачите? Яка сторінка з книжки про слоненя вам прийшлася до вподоби? Чому?

4. Колективне виконання творчого задуму. Практична робота по виготовленню дітьми сторінок спільної книжки-абетки.

Вчитель англ. мови проводить інструктаж щодо роботи. Обов’язковим є і повторення правил безпеки при роботі з клеєм. На індивідуальних кольорових аркушах паперу учні мають виконати завдання на співвіднесення великих літер з малими, розпізнати слова на подану літеру абетку і називати їх, прописати літери.

По закінченню роботи діти демонструють один одному свої сторінки. Вчитель англ. мови збирає сторінки і обирає помічників, які допоможуть укласти сторінки по порядку. Тим часом вчитель початкових класів проводить гру.

5. Гра «Математична загадка»

- Пропоную прочитати закодований вислів. Для цього потрібно букви розташувати по порядку в залежності від цифр, які розташовані над ними. Цифри треба розташовувати у порядку збільшення.

2 7 9 1 5 8 4 11 3 10 6
л к и я л н б и ю г ю

Я люблю книги!

- А хочете почути як це звучить англ. мовою?

- I love books. I love reading!

(Діти декілька разів повторюють фразу англ. мовою)

V. Рефлексія.

1. Вправа «Крісло автора» (Я люблю книги тому, що …)

2. Зшивання спільної книжки. Демонстрація виробу.

3. Фото на пам’ять


Підготували: Волощенко Ірина, вчитель вищої категорії, «старший учитель»; Іванова Ірина, вчитель першої категорії. КЗ «НВО №6 «СЗШ І-ІІІ ст., ЦЕВ «Натхнення» Кіровоградської міської ради, Кіровоградської області»

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram