info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

На Черкащині стартував проєкт «Бібліотека закладу освіти – відкритий простір медіаграмотності»

05.05.2021  

28, 29 та 30 квітня 2021 року експертки та тренерки з медіаосвіти Наталія Степанова та Світлана Бабенко провели 3 навчальні тренінги для викладацького складу та студентської молоді ДНЗ «Уманський професійний аграрний ліцей» Черкаської області (загалом 77 осіб) у рамках проєкту «Бібліотека закладу освіти – відкритий простір медіаграмотності», реалізація якого стала можливою завдяки Академії української преси у партнерстві з Медійною програмою в Україні.

Сьогодні інформація є однією з найважливіших складових життя, знання з основ медіаграмотності дають змогу диференціювати авторську інтерпретацію від фактів, дозволяють сформувативласну незалежну думку та уникати маніпуляцій свідомістю з боку масмедіа.

Саме з метою надати базові інструменти з основ медіаграмотності у період інфодемії, учасникам було запропоновано практичні вправи «Як не звихнутися з розуму та не пошитися в дурні під час інфодемії», «Треш чи тренд: як добре ви розумієте медіа?», «Ключі до раціонального мислення», «Бібліотека у смартфоні: міф чи реальність?», «Шість кроків до ведення розмови щодо вакцинації» та ін., виконуючи які, студенти робили власні висновки, яка природа інформації і яка роль медіа в її розповсюджені, як приймати усвідомлені рішення, коли знаходишся під постійним інформаційним тиском, особливо в часи глобальної пандемії.

Бібліотекар закладу Ірина Гласун наголосила що, розвиток критичного мислення в учнівської молоді сьогодні має бути одним із пріоритетних напрямів в умовах бібліотеки закладу освіти: «Це своєчасний проєкт для учнівської молоді, який має за мету надати базові знання з основ медіаграмотності та розвитку критичного мислення в ігровій формі в часи, коли у період пандемії молодь споживає безліч дезінформації, при цьому часто не отримує необхідних знань, а перебуває у ейфорії сенсаційної залежності, емоційних викликів та фейків».

Неабияку цікавіть викликав в учасників «Комікс про коронавірус», перегляд якого був своєрідним мотивом до розроблення пам’ятки «Молодь vs інфодемія: практичні інструменти медіаграмотності».

Даний захід виконується за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram