info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

#FreedomUkraine 2 тижні роботи і три випуски газети "Твій вибір"

18.11.2014  

Майкл Андерсен про українські медіа

Твій вибір № 1

Твій вибір № 2

З 1 по 10 листопада 2014 року проходив  Другий Міжнародний тренінг-семінар «Медіаосвіта: практичні моделі». У рамках тренінг-семінару була створена юнацька редакція з 14 осіб віком від 11 до 19 років з різних міст України, які працювали над створенням газети «Твій вибір».

Газета «Твій вибір» була ініційована громадськими організаціями 2004 року, процес  випуску  організувала Академія української преси і її 9 чисел  кожне накладом до 1, 000 000 примірників виходило в якості додатку до популярних регіональних громадсько-політичних видань у всіх регіонах країни. Кожне число було присвячено реальним проблемам українців – безпеці і бідності, медицині і освіті.

Юнкорівська редакція  працювала безпосередньо на території виставки Музей Свободи / Музей Майдану в форматі Open Space, яка знаходиться в Національному Художньому музеї України ( вул. Грушевського,6). 

У приміщенні Київського палацу дітей та юнацтва (вул. Івана Мазепи, 13) відбулась більшість майстер-класів, запланованих організаторами. Разом з тим, вихованці інформаційно-творчого агентства «ЮН-ПРЕС», теж мали можливість повчитися на майстер-класах відомих осіб у сфері журналістської майстерності. Серед них: Андрій Сайчук (громадське ТБ), Вахтанг Кіпіані (керівник онлайн-проектів «Владометр» та «Історична правда»), Наталя Соколенко (журналістка "Громадського радіо"), Людмила Гуменюк директор ("Центру медіа ініціатив"), Лариса Артюгіна (кінодокументалістка, продюсер, учасниця руху Вabylon'13), Володимир Різун (директор Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка), Юрій Рибачук (редактор відділу «Культура» тижневика «Комментарии») та Ярослав Пілунський (оператора-постановник).

У рамках програми учасники побували на екскурсіях, взяли інтерв’ю у багатьох відомих осіб не лише у сфері журналістики, а й інших, відвідали концерт гурту ОТVINTA, на якому поспілкувались з великою кількістю зірок шоу-бізнесу, побували на допрем’єрному показі документального фільму «Стіна».

На сьогоднішній день ми презентували два випуски видання «Твій вибір #FreedomUkraine» (Перший номер, Другий номер), створені юними журналістами. Перший випуск роздавали на Майдані Незалежності 7 листопада. Цього ж дня відбулися зйомки відео флешмобу, що був присвячений презентації першого випуску газети. Другий номер вийшов 10 листопада, останнього дня роботи редакції, поширювати який допомагав Мартін Лідегор, міністр закордонних справ Данії.

 

З 15 до 17 листопада над третім номером газети працювали 14 переможців конкурсу есе «Свобода. Демократія. Медіа». Переможці побували на майстер-класах, екскурсіях та інтерв’ю з відомими людьми. Також переглянули фільм «Поводир» та поспілкувались з його режисером - Олесем Саніним. Отримали дипломи переможців та подарунки від організаторів у вигляді літератури з фаху.  

 

Подія організована Академією української преси в партнерстві з Інститутом  інноваційних техногологій і змісту освіти Міністерства освіти  і науки України та інформаційно-творчим агенством ЮН-ПРЕС за підтримки програми MYMEDIA, яка фінансується  DANIDA

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram