info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

АУП у проєкті “Читай. Аналізуй. Розумій”. Частина 2: Інформаційно-психологічна війна. Як вистояти?

06.11.2023  

Академія української преси долучилася до проєкту з медіаграмотності для старшокласників та студентів профтехучилищ “Читай. Аналізуй. Розумій”, який реалізує видання “Україна Молода”.

Менеджер медіаосвітніх програм АУП Максим Запорожченко став автором трьох відеоуроків для одного з модулів курсу. Другий урок із циклу має назву “Інформаційно-психологічна війна. Як вистояти?”

Війна РФ проти України, що почалася в 2014 році включає в собі не лише бойові дії на полі бою, незаконну анексію територій, а й інформаційну агресію, яка почалася задовго до 2014 року, й цілеспрямовано готувала ґрунт для фізичної війни в Україні.

Сьогодні російську агресію в інфопросторі України ще називають абревіатурою “ІПСО” (інформаційно-психологічні спеціальні операції) – це сплановані дії з поширення інформації на конкретну аудиторію задля досягнення певної цілі, впливу на емоції, критичне мислення, почуття та дії.

Фактично, перші ознаки таких дій росіян проти України, після здобуття незалежності, прослідковуються вже з початком 2000-х років у російських фільмах та серіалах, які “накачували” населення токсичною ностальгією, висміювали та позбавляли українців права на існування, виправдовували війни, мілітаризували російське суспільство та прославляли велич росії.

Про цілі, завдання, методи та наслідки інформаційної війни Росії проти України розповів Максим Запорожченко у другому відеоуроці, який можна переглянути за покликанням у першому коментарі.

Відеоурок: https://youtu.be/B6Hudn7sjcc

Додаткові матеріали: https://umoloda.kyiv.ua/number/0/188/179113

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram