iMindMap – будуємо інтелект-карти. Ця платформа створена засновником самої методики побудови ментальних карт Тоні Бьюзеном. Тому для відтворення технології mind maps цей інструмент є найкращим. Сервіс працює у 4 режимах (мозковий штурм, побудова інтелект-карт, фіксація думок та ідей), передбачає 130 стилів для оформлення проєктів, надає необхідні інструменти для зручної роботи (наприклад, перевірка правопису), а також дозволяє експортувати власні проєкти у форматах PDF, SVG, 3D-зображення, веб-сторінки, zip-файли та інше. Усіма опціями можна користуватися безкоштовно у 30-денний термін з моменту реєстрації.
Інші ресурси для створення ментальних карт:
https://www.mindomo.com
https://www.mindmeister.com
https://coggle.it
RenderForest
– монтуємо відео для власного YouTube-каналу та опановуємо ази web-дизайну. Цей онлайн-інструмент стане у пригоді для налаштування відео з анімованими переходами, а також створення великої кількості різновидів дизайнерського контенту (монтаж освітніх та рекламних відео, логотипів, скрайбінгу і різноманітних макетів). Сервіс містить понад 450 інтерактивних сцен, анімованих персонажів та різноманітних шаблонів, а також блог зі статтями про функціонал платформи. Інтерфейс сайту можна налаштувати однією з 10 мов. Безкоштовна версія передбачає користування усім функціоналом платформи. Єдина різниця – при користуванні безкоштовною версією на готовому проєкті відображатиметься водяний знак RenderForest, а за гроші він зникає.
Glogster - http://edu.glogster.com/?ref=com
Сервіс пропонує створити інтерактивні плакати (з використанням фото, відео, зображень, текстів, звуків, посилань тощо).
Projeqt - https://dmklee.com/projeqt
Сервіс для створення динамічних онлайн-презентацій. Наповнювати їх можна документами, зображеннями, фото, слайдами, посиланнями на YouTube-відео, аудіо, Google-карти, опитувальники та зображення (в Instagram, Flickr) з інтернету чи соціальних мереж.
Dipity - https://www.timetoast.com/timelines/dipity-online-timeline
Сервіс для презентації історій, фактів чи явищ, які потрібно подати у певному часовому проміжку. Це може бути чиясь біографія, історія виникнення явища/теорії/організації, зокрема, вашої школи/міста/країни. Дозволяє створювати в хронологічній послідовності події (тайм-лінії, фотоальбоми, текстовий список подій, навіть на карті, якщо при створенні вказати географічну прив'язку події тощо).
Piktochart - https://piktochart.com/
Сервіс для створення презентацій у форматі інфографіки. Дуже зручний для донесення інформації, насиченої багатьма фактами. Інструменти сайту дають змогу вигідно продемонструвати статистичні дані, опитування, графіки, цифри, карти, таблиці тощо.
GoogleMaps - https://maps.google.com/
Сервіс, що пропонує користувачам карту та супутникові знімки планети Земля та дозволяє здійснити онлайн-подорожі в різні куточки світу.
MyСoted - http://www.mycoted.com/Main_Page
Сервіс, що містить короткий огляд великої кількості креативних методик, вправ, головоломок.
Linoit
– працюємо зі стікерами на онлайн-дошці. Інтерфейс цієї платформи – поверхня, на якій можна закріплювати спеціальні кольорові стікери з тестовими замітками, відео чи окремими документами. Сервіс ідеально підійде для командної роботи – користувачі можуть додавати власні стікери і змінювати їхнє положення на полотні та фільтрувати їхнє відображення за часом. Сервіс англомовний, однак його інтерфейс інтуїтивно зрозумілий. Також можна скористатися автоматичним перекладом браузера. За допомогою цього ресурсу можна організувати продуктивну роботу в групах, ефективне вивчення навчального матеріалу, цікавий і незвичайний формат виконання.
Платформи для онлайн-конференцій:
https://zoom.us
https://hangouts.google.com
https://www.skype.com/uk/
https://products.office.com/uk-ua/microsoft-teams/group-chat-software
https://www.webex.com
Інтерактивні подорожі і виставки
https://ukrainewow.com
(Ukraine Wow)
https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/
(подорож українськими музеями просто неба)
https://khanenkomuseum.kiev.ua/uk/pro-musey/virtualnyi-tur
(прогулянка музеєм Ханенків)
https://britishmuseum.withgoogle.com
(екскурсія Британським музеєм)
https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne (Лувр)
https://artsandculture.google.com (художні колекції з усього світу)
https://www.staatsoperlive.com (Віденська опера)
https://www.metopera.org (Метрополітен)
https://www.facebook.com/frankotheatre/
(трансляції вистав театру імені І.Франка)
https://www.youtube.com/channel/UCbNaKxi1j-Q5jWZDpJZp56g/featured (Ukrainer)
https://wisecow.com.ua (лекції з культури, історії, журналістики)
https://imagecomics.com/comics/read-first-issues (добірка коміксів)
Ютуб-канали:
«Книга-мандрівка. Україна»
– гарний проект, що зацікавить і дорослих, і дітей. Короткі мультиплікації про видатних українців минулого голосами відомих сучасників (Джамала, Остап Ступка, Тарас Тополя, та інші).