info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Новий стандарт повинен стати стандартом свободи – Роман Шиян, команда підтримки реформ МОНу

20 лютого 2019 року на базі Університету менеджменту освіти НАНП України відбувалося обговорення Державного Стандарту мистецької освіти для 5-9 класів середньої школи.

Вітальне слово мав третій Президент України, державний діяч Віктор Ющенко, який наголосив на важливості мистецтва, оскільки воно разом із мовою та пам’яттю займає чільне місце у формуванні громадянина. Після виступав режисер та громадський діяч Сергій Проскурня, який розказував про те, що музика має надзвичайний вплив на свідомість. Підсумовуючи слова колег, головний спеціаліст департаменту дошкільної та шкільної освіти МОНу Раїса Євтушенко припустила, що професії людей, які пов’язані з мистецтвом, не перестануть існувати, всупереч словам усіх футурологів.

Стандарт мистецької освіти, його складові, мету і ядро знань представила Оксана Івасюк, експертка у Команді підтримки реформ МОН, літературознавиця, культурна діячка.

Потім з короткими доповідями виступили учасниці робочої групи по написанню стандарту:

  • Оксана Комаровська – музикознавець, завідувач лабораторії естетичного виховання та мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України, член Національної спілки театральних діячів України, доктор педагогічних наук;
  • Олена Гайдамака – старший науковий співробітник Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», кандидат педагогічних наук;
  • Ольга Просіна – завідувачка кафедри філософії і освіти дорослих ЦІПО ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України, кандидат педагогічних наук;
  • Оксана Волошенюк – кінознавець, науковий співробітник відділу екранно-сценічних мистецтв та культурології ІМФЕ ім. М. Рильського НАНУ, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси.

У порівнянні зі стандартом початкової освіти до стандарту загальної середньої освіти у мистецькій сфері надійшла пропозиція ввести новий пункт – пункт 4 «Усвідомлення естетичних можливостей інформаційного середовища та їх використання у власній творчості і художній комунікації». Це пов’язано із викликами сучасного інформаційного простору та медійних технологій.

Тому Оксана Волошенюк у своєму виступі наголосила на особливостях художньої комунікації у медійному просторі, проблемах авторства у сучасному інформаційному суспільстві та необхідності верифікації джерел інформації у сфері мистецтва.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram