Медіаосвіта в огні. Методичні рекомендації для вчителів курсу «Громадянська освіта»/«Історія». Навчально-методичний посібник / Потапова В. І., Дегтярьова Г. А., Мокрогуз О. П., Желіба О. В, Ковач І. М./ за редакцією Волошенюк О. В., Іванова В. Ф., Євтушенко Р. І. Київ: Академія української преси, Центр вільної преси, 2023. 61 c.
ISBN 978-617-7370-51-1
Посібник розрахований на викладачів історії та громадянської освіти, які прагнуть засвоїти додаткові можливості для практичної роботи з формування медіаграмотності в пошукачів освіти за умов інформаційно-ідеологічного протистояння. Автори деталізували сучасну понятійно-термінологічну систему, створили методичні вправи, які можна використовувати на заняттях. Запропоновані матеріали спрямовані на системне та усвідомлене засвоєння методик критичного мислення й декодування дезінформації та пропаганди.
Авторки/Автори: Потапова Валентина (модуль 1), Мокрогуз Олександр (модуль 2), Дегтярьова Галина, Желіба Олександр (модуль 3), Ковач Ірина (модуль 4).
На обкладинці — малюнок “Війна 2022” Тарахкало Даріни, учениці Опорного закладу загальної середньої освіти імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області. Це робота-переможниця конкурсу медіатворчості «Війна нашими медіаочима», який організувала Академія української преси.
Виготовлення цього посібника стало можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що була надана через проєкт «Медійна програма в Україні», який виконує міжнародна організація Internews. Ця програма зміцнює українські медіа та розширює доступ до якісної інформації. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю громадської організації «Академія української преси» та не обов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.