З кожним роком ми проводимо все більше часу в Інтернеті. І просто не замислюємося над тим, що за таких умов, збереження приватності теж стає все важливішим. Зараз більшість інформації, якою ми ділимося в мережі, може бути продана третім особам без нашої згоди. Тому дуже важливо знати, якими даними можна та не можна ділитися в Інтернеті.
1. Не діліться особистою інформацією
Це може здаватися очевидним, але все ж таки варто нагадати, що особисту інформацію, таку як номер телефону, адресу електронної пошти, адресу місця проживання, необхідно зберігати в таємниці. Якщо вам потрібно ділитися цією інформацією з кимось, переконайтеся, що ця людина є надійним джерелом та зберігає конфіденційність. Ніколи не публікуйте ці дані на відкритих ресурсах та не залишайте цю інформацію в коментарях.
2. Зверніть увагу на налаштування конфіденційності
Більшість соціальних мереж, додатків та навіть сайтів мають налаштування конфіденційності, які дозволяють контролювати, яку інформацію можуть бачити інші користувачі чи автоматично збирати різноманітні сервіси. Зверніть увагу на ці параметри та налаштуйте їх на свій розсуд.
3. Уникайте викладання особистих фотографій
Викладання особистих фотографій може бути небезпечним, особливо якщо вони містять геотеги, що вказують на ваше місцезнаходження. Будьте дуже обережні, коли ділитеся фотографіями в мережі. Переглядайте викладені фотографії на наявність адрес проживання, номери власного автомобіля, видів з власног опомешекання, за яким можна ідентифікувати район проживання.