info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Тренінг інтерв'ювання з журналісткою «Телекритики» Оленою Коркодим

27 та 28 грудня в Музеї Івана Гончара на інтерактивній виставці «Творчість свободи: р(е)волюційна культура Майдану» у рамках роботи молодіжної редакції газети «Твій вибір #FreedomUkraine» відбувся тренінг з написання інтерв’ю від журналістки онлайн-видання «Телекритика» Олени Коркодим. Участь у майстер-класі взяли учні ЗНК № 29 м. Чернігова, що приїхали на захід разом з Олександром Мокрогузом, завідувачем кафедри суспільних дисциплін та методики їх викладання Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.

Що таке інтерв’ю, які етапи створення якісного матеріалу, на що слід звертати увагу під час написання інтерв’ю, які його обов’язкові елементи і як слід поводитись з респондентом – про все це дізнавались школярі упродовж двох днів. Більше того, вони мали змогу спробувати себе у ролі журналіста – інтерв’юера, спілкуючись із відвідувачами музею Івана Гончара.

День перший 
Свою роботу молодіжна редколегія розпочала з ознайомлення з азами соціального інтерв’ю. «Воно піднімає суспільно-важливі теми, є документальним свідченням і водночас найзахопливішою книгою, дає журналісту шанс виступити голосом безголосих, а деколи навіть врятувати життя», – зазначає Олена, наводячи приклади реальних журналістських робіт. Також учасники цього проекту вивчили види та класифікації інтерв’ю і навчилися їх розрізняти. 
Тренер розповіла про стратегію інтерв’ювання: як формулювати грамотні питання. 
Під час презентації проекту «Польова пошта Майдану», яка відбувалась в музеї 27 грудня, юні учасники редколегії отримали завдання брати інтерв’ю у відвідувачів цього заходу, заздалегідь підготувавши питання. Серед респондентів були не лише раптові відвідувачі, а й дівчата-волонтерки «Польової пошти Майдану» і навіть куратор інтерактивної виставки Ігор Пошивайло.
Молоді журналісти також відчули на собі, що таке стихійне інтерв’ю, адже не проґавили можливість поставити декілька запитань художнику Борису Єгіазаряну, який також завітав до музею.
Наприкінці дня учасники довідались, як опрацьовувати, розшифровувати зібраний матеріал і робити з нього повноцінний текст. Тож юні журналісти отримали всі необхідні знання аби вже наступного дня презентувати свої роботи.

День другий
Почався з «планерки» молодіжної редакції газети «Твій вибір #FreedomUkraine», відбувся «розбір» робіт, написаних напередодні. Журналісти-початківці гуртом обговорювали і вдосконалювали свої матеріали, а в цьому їм допомагала Олена Коркодим. Вже опісля вони взялися за детальне вивчення репортажу-інтерв’ю. Перед учасниками проекту постало декілька питань: «Чи є в репортажу місце суб’єктивним враженням і оціночним судженням? Чи обов’язково репортаж має бути цікавим журналістові?» Дискутуючи, відповіді на ці питання шукали знову ж таки разом.
У ролі практичного завдання постало моделювання ситуацій. Зокрема, учні ініціювали уявне інтерв’ю з президентом Російської федерації Путіним. Взяти участь у такому «слідчому експерименті» зголосилася Іра. На фото видно, як Олена (в ролі Путіна) схопилася за бік. Це уявний президент відмовляється йти на контакт і каже, що йому треба відпочити. Що ж робитиме журналістка? «Слава Україні!» – вигукує вона і на цьому інтерв’ю завершується, а серед слухачів лунає сміх. Після того редколегія дібрала до уявного інтерв’ю-репортажа заголовок під промовистою назвою: «Журналістка «Української правди»: «Я була у Путіна і повернулася живою».


Таким чином, пройшли два дні роботи молодіжної редакції. В оцінювальній анкеті один з учасників написав: «Це були кращі вихідні в моєму житті».

 План тренінгу «Сучасне інтерв’ю для ЗМІ та соціальних мереж»

Пропонуємо вам ознайомитись з роботами юних інтерв'юерів:

Засновник «Пошти Майдану»: «Листи дають можливість подорожувати духовно» 

Автор: Артур Нестеренко, Ольга Гусак, Андрій Молочко (фото), учні ЗНК № 29 м. Чернігова

Майдан уже став музеєм. Що на часі?

Автор: Андрій Євсієнко, Марина Михайліченко, Нікіта Ярош (фото), Вікторія Темнікова, Ярослав Шуба, учні  Чернігівської ЗШ № 29

Волонтерський рух: і на Майдані, і в музеї Майдану

Автор: Любов Александрова, Єгор Кирієнко, Ілля Смоліговець, учні ЗШ № 29 м. Чернігова

«Пошта Майдану»: слово – сила єдності

Автор: Ірина Жара (фото), Олександр Ровник, Аліна Плотнікова, учні ЗШ №29 м. Чернігова


Слідкувати за новинами інтерактивного виставкового проекту можна на сторінках: 
http://www.mymedia.org.ua/
http://www.aup.com.ua/
www.honchar.org.ua
https://www.facebook.com/aupfoundation
https://www.facebook.com/freedomchoiceUA?fref=ts 
www.facebook.com/honchar.museum 
www.facebook.com/pages/Музей-Майдану 
Хештег #FreedomUkraine 

Підготовлено за підтримки програми MYMEDIA, яка фінансується DANIDA в рамках медіа лабораторії «Твій вибір #FreedomUkraine»

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram