info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Розробка ефективних інноваційних моделей та технологій медіаосвіти в сучасних закладах освіти»

20.05.2015  

Новина на сайті ДОІППО

14 травня 2015 року на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Розробка ефективних інноваційних моделей та технологій медіаосвіти в сучасних закладах освіти», організований спільно з АУП за підтримки програми У-Медіа.

Програма семінару>>>

Учасниками семінару стали більше 120  завідувачів методичними кабінетами, методистів управлінь та відділів освіти, директорів та вчителів експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, педагоги вищих навчальних закладів та закладів післядипломної педагогічної освіти, науковці, практичні психологи, працівники мас-медіа, що працюють над проблемою упровадження вітчизняної моделі медіаосвіти. Йшлося про інноваційні розробки, напрацювання з проблем медіаграмотності учнів в умовах шкільної системи медіаосвіти.

Виступ проректора з науково-педагогічної роботи ДОІППО, кандидата філософських наук Ватковської Марини Григорівни був присвячений становленню системи медіаосвіти в Дніпропетровській області. Доповідь доцента кафедри філософії освіти ДОІППО, кандидата культурології Піщанської Вікторії Миколаївни базувалася на розробці та впровадженні Концепції неперервної медіа-інформаційної освіти педагогічних працівників. Завідуюча кафедрою управління інформаційно-освітніми проектами ДОІППО, кандидат філософський наук Бутурліна Оксана Василівна зупинилась на темі медіаосвіти сучасного вчителя у системі неперервної освіти. З презентацією можна ознайомитись тут>>>

Особлива увага на семінарі була приділена презентаціям директорів експериментальних шкіл – переможців обласного конкурсу на кращу розробку моделі медіаосвіти в сучасному навчальному закладі Дніпропетровщини.

Святковий настрій на семінарі створювали яскраві виступи дитячих колективів дніпропетровських медіашкіл № 122 та № 42.

Після урочистого відкриття та теоретичної частини заходу розпочався практичний блок, побудований на тренінгових заняттях і майстер-класах з упровадження медіаосвіти. Гості та учасники семінару дізналися про інтеграцію медіаосвітніх технологій у навчально-виховних процес (презентація педагогів та учнів експериментальних медіашкіл м. Кривий Ріг), а також про створення шкільного телебачення (презентація директора, медіапедагога та учнів медіашколи №122 м. Дніпропетровська). З проектом шкільного ТБ можна ознайомитись тут>>>  Ще один майстер-клас був присвячений комплексному соціологічному дослідженню впровадження медіаосвіти в області та країні.

Заключна частина семінару мала формат панельної дискусії, присвяченої дитячій медітворчості та медіаекології. Учасники дискусії переглядали та обговорювали дитячі медіапродукти, що містять у собі проблеми психологічного та етичного характеру.

Під час  семінару відбулося нагородження переможців двох обласних конкурсів: соціальної реклами «Ми небайдужі-2015» та дитячого малюнку в стилі Петриківського розпису «Віртуальна палітра». 

Проведення цього заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю Академії української преси та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram