Вчилися читати між зображеннями на першому Вечорі медіаграмотності АУП

11 листопада 2020 АУП започаткувала новий формат «Вечори медіаграмотності», де ми маємо намір актуалізувати виклики медіаграмотності з чільними освітянами, медійниками, експертами.

На перший вечір до нас прийшли Віктор Андрієнко, актор, сценарист, режисер, продюсер,  Євген Сивокінь, режисер  та художник-постановник  анімаційного кіно, Ірина Сахалтуєва, кінопродюсерка та Сергій Чегодаєв, звуковий дизайнер, композитор та звукорежисер, чинний бас-гітарист багатьох знаних українських гуртів.

У якості гасла для цього вечора, ми взяли цитату із виступу Віма Вендерса, німецького кінорежисера, який вже 15 років є президентом Європейської кіноакадемії: «Діти сьогодні все бачать… І я би хотів, щоб ми могли  розповісти їм трохи, як читати між зображеннями — подібно до того, як ми дізнавалися з книг, як читати між рядками».  Коли готували питання, то ми намагалися, сформулювати їх так, щоб допомогти кіноосвітянам дізнатися більше щодо того, які творчі засоби використані, щоб привернути увагу глядачів, але розмова склалася і про інше.

Ключові цитати вечора:

Віктор Андрієнко: «Онлайн платформи кінопоказу сьогодні можуть значно розширити кіноаудиторію, ось тут нині знаходяться режисер, продюсер, композитор, кожен з яких знає свою справу та найголовніше для нас всіх – це виходити з чимось, показувати щось.  У нас є геніально хитра штука – кожен рік новий глядач, тому українське дитяче кіно буде жити, як і анімація»

Євген Сивокінь: «Є така байка. На виставці до Пікассо  підходить дама і каже: «От Ваші картини. Я в них нічого не розуміюся». «А китайську розумієте?» – запитав художник. «Ні, адже я її не вивчала», – відповіла дама». Так і мистецтву дивитися анімацію слід навчатися».

Сергій Чегодаєв: «Звук – це  половина кінострічки. Звук може передати те, що не ввійшло в кадр. Скільки існує звукового кіно, технології змінюються, а чільне місце звуку – ні».

Запис ефіру Вечора медіаграмотності (11 листопада, 2020)
Завантажено: 2796, розмір: 0, дата: 12 Лис. 2020

Нагадуємо, що ми будемо раді отримати мініесе / рецензії на фільми «Риска» ( реж. Є. Сивокінь, 2020) – демонструвався під час «Вечорів..» і «Пригоди Перця» (реж І. Лазарчук, 1961) https://www.youtube.com/watch?v=OFAj8c-2tnU&ab_channel=Ukranima

Надсилайте есе менеджеру медіаосвітніх програм АУП Оксані Волошенюк на електронну скриньку oksana@aup.com.ua і отримуйте призи (3 переможці).

Згодом ми поділимося нашими тестовими завданнями зі знання української анімації, ті, хто наддадуть вірні відповіді на 70% та більше питань, отримають сертифікати (0,5 кредиту). Але, щоб досягти такого результату вам доведеться провести чималенько анімагодин…

І звісно у допомогу читайте наші видання, підготовлені за сприяння Медійної програми в Україні:

1. Волошенюк О.В., Чорний О. В.

Методика формування умінь з медіаграмотності на заняттях з інтегрованого курсу «Мистецтво» в НУШ. Навчально-методичний посібник. / О. В. Волошенюк, О.В. Чорний — Київ: Академія української преси, Центр Вільної Преси, 2020. — 54 с.

https://www.aup.com.ua/metodika-formuvannya-umin-z-mediagra/

2. Абетка візуальної грамотності / Баликін І., Волошенюк О., Чорний О., Федченко О. / За редакцією Волошенюк О., Іванова В., Євтушенко Р. — Київ : АУП, ЦВП, 2019.

https://www.aup.com.ua/abetka-vizualnoi-gramotnosti/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *