info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Вакцинуймося, бо ми того варті та про нові можливості освітнього «щеплення»

18 березня 2021 р. Міністерство освіти та науки України в партнерстві з Академією української преси та Інтерньюз-Україна презентували відеокурс «Освітні практики в часи інфодемії», створений за підтримки Медійної програми в Україні Інтерньюз-Нетворк.

Передував цьому посібник «Освітні практики із запобігання інфодемії, або Як не ізолюватися від правди», який був задуманий майже рік тому Оксаною Волошенюк, менеджеркою медіаосвітніх програм Академії української преси, та Андрій Кулаковим, програмним директором ГО «Інтерньюз-Україна», і створений впродовж місяця. Тоді слово інфодемія – недостовірна та неточна інформація щодо новітньої пандемії коронавірусу COVID-19 – було ще було малозрозумілим новотвором. Він став чи не першим поряд з матеріалами ЮНІСЕФ освітнім «щепленням» проти дезінформації і міфів щодо COVID-19 (за підтримки Медійної програми в Україні Інтерньюз-Нетворк).

Основу відеокурсу склав контент однойменного посібника, оновлений у березні 2021 конспектом лекції та її відеоверсією «Вакцини і вакцинація» (автор: Микита Каліберда), задля дебанкінгу неправдивої інформації щодо вакцинації.

Проф. Валерій Іванов, президент Академії української преси:

- Наш перший посібник, який мав на меті запобігати явищу інфодемії, ми створили і поширили майже рік тому. Але, на жаль, ця проблема ще залишається дуже актуальною, тому ми вирішили піти далі і створити відеокурс «Освітні практики в часи інфодемії». І ми дуже раді, що МОН запросило до участі в презентації методистів обласних інститутів післядипломної освіти, які відповідають за такі освітні галузі, як біологія, громадянська освіта, історія і медіаграмотність. Окрім того, трансляція доступна всім бажаючим на фейсбуці Академії української преси.

Раїса Євтушенко, головний спеціаліст Головного управління шкільної освіти МОН України:

- Медіаграмотність влетіла в наш освітній простір в 2010-2011 роках. Всі ці роки МОН співпрацювало з АУП з упровадження медіаграмотності і якщо нині порівняти попередні державні стандарти з новими, то ми можемо сказати, що медіаграмотність займає одне з найчільніших місць посеред сучасних навичок. Сподіваюся, що для наші слухачі набудуть ще один потужний ресурс для протистояння дезінформації.

Андрій Кулаков, програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна», співавтор ідеї і посібника:

- Ми сподіваємося, що і посібник, і серія відеолекцій, допоможе нам всім аплікувати дуже необхідну навичку – критично дивитися на інформацію, вміти перевіряти джерела, виокремлювати емоційне навантаження, розпізнавати маніпуляції. Це допоможе виховати нову особистість, яка зможе здорово жити в світі, який все більше і більше є загрозливим

Руслан Шаламов, креативний директор із «Соняшника», кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України, співавтор посібника та відеолекції «Неклітинні неорганізми – віруси. «Віруси» в медіа»:

  • Існують питання, які завжди дуже хвилювали людство: питання життя, смерті, сексу, хвороб, здоров’я й тощо. Вони всі так чи інакше вивчаються в курсі природничих дисциплін, висвітлюються різноманітними медіа, вони вимагають правил читання з розумінням і рекламних відео, аудіо-текстів і просто текстів, вони вимагають свідомого підходу до новинних матеріалів, а тим більше в той період, в якому ми опинилися.

Микита Каліберда, головний редактор видавництва «Соняшник», вчитель біології, співавтор посібника, актор конспекту заняття та відеолекції «Вакцини і вакцинація»:

- Сподіваюся Вам захочеться подивитися додаток і переглянути весь посібник, бо там є купа ідей, купа технік, які зроблять урок ще кращим, ніж він був до цього. Користуючись нагодою, закликаю усіх як тільки до вас дійде черга — вакцинуватися. Ризики негативного впливу вакцини набагато нижчі, ніж такі для хвороби. А смертність взагалі у нескінченну кількість разів менша! Річ у тім, що на середину березня 2021 року не зафіксовано ЖОДНОЇ смерті, спричиненої вакциною від ковід. Тому як тільки матимете можливість — вакцинуйтеся! Бо це єдиний наявний наразі в людства спосіб перемогти пандемію, повернутися до нормального життя: спокійно заробляти собі на хліб, зустрічатися й обійматися з друзями та родичами, ходити на концерти та не боятися!

Оксана Волошенюк, співавторка посібника:

- Вакцинуймося, бо ми того варті!

 

Переглянути відеопрезентацію лекції «Вакцини і вакцинація» ви можете ось ТУТ.

Завантажити презентацію, яка у відеолекції можна ось ТУТ

Завантажити розділ посібника на тему відеолекції можна ТУТ

Переглянути відеокурс «Освітні практики в часи інфодемії» ви можете ось ТУТ

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram