info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

У Харкові відбувся науково-практичний семінар «Аналіз аудіовізуальних текстів під час медіаосвітніх занять»

24.04.2014  

23 квітня 2014 року було проведено науково-практичний семінар «Аналіз аудіовізуальних текстів під час медіаосвітніх занять».

Захід було організовано Академією української преси спільно з Комунальним вищим навчальним закладом «Харківська академія неперервної освіти» в партнерстві з Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти МОН України в межах співпраці щодо реалізації «Концепції впровадження медіаосвіти в Україні» та Програми дослідно-експериментальної роботи Харківської академії неперервної освіти на 2012-2018 рр. «Науково-методичні засади впровадження медіаосвіти в систему роботи навчальних закладів Харківської області» з метою підготовки педагогічних кадрів для впровадження медіаосвіти в навчальний процес навчальних закладів.

На семінарі обговорювали наступні питання:

1.           Що таке аудіовізуальна грамотність?

2.           Граматика кіномови.

3.           Критичне мислення і декодування аудіовізуальних меседжів.

4.           Особливості організації занять з аналізу й декодування аудіовізуальної продукції.

Семінар завершився круглим столом з обговоренням проблем формування аудіовізуальної грамотності у вихованців дошкільних навчальних закладів, учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

У семінарі взяли участь 42 медіапедагоги Харківської області, серед яких 7 вихователів дошкільних навчальних закладів, 5 вчителів початкових класів і 22 вчителі-предметники загальноосвітніх навчальних закладів, 1 методист позашкільного навчального закладу і викладачі Харківської академії неперервної освіти.

Координатори проекту: директор Міжнародного благодійного фонду «Академія української преси» – Волошенюк Оксана Валеріївна та доцент Харківської академії неперервної освіти – Дегтярьова Галина Анатоліївна, які й виступили медіатренерами цього науково-практичного семінару.

Найбільше зацікавлення слухачів викликали заняття з декодування медіатекстів української кінохроніки 1910-1920-х років.

Проведення заходу стало можливим завдяки підтримці американського народу. Інформація, представлена на семінарі, є відповідальністю Академії Української Преси та не обов’язково відображає точки зору Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Інтерньюз Нетворк. 

Фото з семінару 

Презентація "АУДІОВІЗУАЛЬНА ГРАМОТНІСТЬ І ДЕКОДУВАННЯ МЕСЕДЖІВ" (Автор: Оксана Волошенюк) 

Презентація "Особливості організації занять з аналізу й декодування аудіовізуальної продукції" (Автор: Галина Дегтярьова) 

Презентація "Що таке аудіовізуальна грамотність?" (Автор: Галина Дегтярьова)

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram