info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Тренінг “Аутернет” в Американському домі

03.02.2016  

Ми звикли до інтернету та сприймаємо його як щоденну даність. А що буде, якщо всесвітня мережа зникне? Чи є технологія, здатна забезпечити доступ до критично важливої інформації, коли інтернет не працює з якихось причин (конфлікт, війна, технологічна катастрофа, урядова цензура)? Яка інформація у такому разі буде критично важливою для українців? Запрошуємо вас знайти відповідь на ці два питання на тренігу “Аутернет” в Американському домі .

Outernet (аутернет) - технологія, покликана надавати громадянам доступ до критично необхідної інформації, навіть коли немає інтернет-зв'язку. Аутернет – це частина глобальної мережі, що працює як одностороння версія інтернету, виключаючи взаємодію між користувачами, як-то листування у Фейсбуці чи за допомогою електронної пошти. Контент, що транслюється через аутернет, або є частиною ядра мережі (Вікіпедія), або визначається людьми на тренінгах. Аутернет – повністю безкоштовний бездротовий сигнал Wi-Fi, який стане доступним будь-якому жителю нашої планети. Він нагадує цифрову бібліотеку, доступ до якої є у кожного, незалежно від місцезнаходження.

Учасники тренінгу, окрім знайомства з технологією, зможуть долучитися до визначення того масиву інформації, доступ до якого буде забезпечено в аутернеті. Основною метою цього тренінгу є виокремлення найбільш цінних для України сайтів: місцевого контенту, національних новинних ресурсів, навчальних ресурсів тощо, які мають бути включені до безкоштовної передачі за допомогою аутернету. На тренінгу учасники познайомляться ближче з проектом та його призначенням, дізнаються, як працює аутернет та яка роль відбору контенту в проекті. А також розберуться, які виклики в навчанні є в зонах конфлікту з обмеженим доступом до інтернету та інформації. Робота в групах буде спрямована на обговорення та виокремлення надійних ресурсів для аутернету, відповідно до українських реалій, а також на пошуках навчального матеріалу. Учасники стануть частиною глобального руху аутернету і спільноти, яка дбає про те, щоб важливий контент був завжди доступним.

Джерело зображення ITC.ua

 

Тренінг організовано Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) в рамках проекту від Агенства США з міжнародного розвитку (USAID), який працює аби громадяни мали безперебійний доступ до технологій та інформації.

Зацікавлені дізнатися більше та вирішити, які матеріали є вагомими для України – зареєструйтеся та завітайте на тренінг до Американського дому 18 лютого 2016 р., з 12:30 до 18:00.

Посилання для реєстрації>>> Перших 50 зареєстрованих учасників буде запрошено до участі.

Для входу в Американський дім, будь ласка, не забудьте документ, що посвідчує особу.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram