info@aup.com.ua
+380 67 372 2733
Предмети: Українська мова
Застосування: На уроці
Вік/клас: 8 клас
Методи: Аналіз медіатекстів, Декодування, Критичне мисленння
Теми медіаграмотності: Критичне мислення, Новинна грамотність

Вправа "Цікава новина одним реченням" на тему "Односкладні речення" для використання на уроці української мови у 8 класі є вправою-учасницею Всеукраїнського конкурсу на кращу вправу з інтеграції медіаграмотності для учнів 7-8 класів.

Авторка: Молдован Віта Іванівнаучителька української мови та літератури Чернівецької ЗОШ №31.

Дидактична мета:  вміти складати односкладні речення та визначати їх типи;

Розвиваюча мета: розвивати вміння та практичні навички, використовувати вивчені знання на практиці;                                                                                                        

Виховна мета: виховувати цікавість до професії журналіста, креативність  та  вміння виявляти  та протистояти маніпуляціям.

Алгоритм діяльності: Учні класу діляться на 5 груп. Всі одночасно читають інформаційну статтю про будь-яку подію. Кожна група має придумати заголовок, який складається з одного речення, та записати  на ватмані чи фліпчарті.      

(1група - означено-особове, 2 група - неозначено-особове, 3 група - узагальнено-особове, 4 група - безособове, 5 група -  називне). Заголовки записують на плакатах, якими обмінюються за часовою стрілкою. Речення повинні бути цікавими та не повторюватись. По завершенні роботи  кожна група презентує один із плакатів. Учні аналізують помилки, якщо є, та визначають найбільш вдалий заголовок. Обговорюють словесні засоби впливу на людську свідомість та способи маніпуляцій.

Шановні освітяни, якщо ви скористаєтеся вправою для проведення заняття і заповнять коротку анкету-апробацію, отримають електронний сертифікат  щодо підвищення кваліфікації.

Ще більше вправ ви зможете знайти у тулбоксі з уроками та вправами , в які інтегровані елементи медіа грамотності АУП. Ці вправи легко застосувати в уже існуючі шкільні та позакласні заняття.

 

magnifiercrossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram