info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Сльози, стійкість, зміни – як європейське кіно розмовляє з юнацькою аудиторією

14.11.2022  

Цього року більше двадцяти українців 12-14 років приєдналися до юних кіноентузіастів з усієї Європи, аби визначити переможця премії Young Audience Award Європейської кіноакадемії. Вітчизняний партнер Українська кіноакадемія https://uafilmacademy.org/.

У визначенні найкращого з трьох фільмів-фіналістів брали участь тінейджери з 42 країн. До короткого списку премії увійшли два ігрові та один документальний фільм, які були відібрані кіноекспертами та підлітками з усієї Європи. Зокрема:

«Тварина», реж. Сиріл Діон (Франція)

«Королева комедії», реж. Санна Ленкен (Швеція)

«Мрії, як дикі тигри», реж. Ларс Монтаг (Німеччина)

Премія – це унікальна можливість побудувати мости між культурами та привернути увагу до важливих соціальних питань, що дає змогу молодим ентузіастам кіно бути каталізаторами позитивних змін і підтримує краще розуміння своїх європейських сусідів. Крім того, участь - це можливість отримати досвід активного члена європейської спільноти в демократичному процесі голосування.

Юне журі з України змогло переглянути ці три стрічки, поставило запитання творцям фільмів під час Q&A сесії, а також долучилося до спільного обговорення картин з кінознавчинею Оксаною Волошенюк, менеджеркою медіаосвітніх програм Академії української преси. Між іншим, у мініконкурсі на визначення меседжу фільму трьома словами відзначився Дмитро Коваленко, учень з Києва, який дуже сугестивно висловився щодо стрічки «Королева комедії»: «Сльози, стійкість, зміни».

Він же, разом з Катею Антоновою (Берлін), представляли Україну на церемонії нагородження, яка відбулася 13 листопада 2022 року в Ерфурті (Німеччина). Українські підлітки наголосили, що, якщо будуть фільмуватися кінострічки про війну в Україні там мають бути кадри з реальності, щоб авдиторія усвідомлювала справжність.

Перемогу здобув фільм французького кінорежисера Сиріла Діон «Тварина», який висвітлює проблеми довкілля.

Ми вдячні Галині Дегтярьовій, Юлії Зорі, Олександру Мокрогузу за допомогу у відборі юних членів журі.

Нагадаємо, що раніше Україна вже брала участь у визначенні переможців Young Audience Award і тепер знову відновлює свою присутність на премії.

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram