info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Школярі, які бажають жити в правовій державі, обирають медіаграмотність

09.12.2016  

7-9 грудня 2016 року в Тернополі відбувся Х Всеукраїнський форум «Формула успіху правової держави очима дітей». Форум ініціювали і провели: Тернопільська міська рада, Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - правовий ліцей №2 за підтримки Тернопільської обласної дитячої громадської організації «Голос дитини», Міністерства освіти і науки України.

20 команд з 14 областей України захищали проекти. Вперше до числа тем, які обирали учасники ввійшла «Медіаграмотність, як складова правової культури». Ми завдячуємо цим Інні Іванюк, Директору Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - правого ліцею №2, ініціатору Форуму. Команда її ліцею та Луцької гімназії №18 підготували проекти саме на засадах критичного мислення. До речі пані Інна після завершення Школи ввела посаду заступника Директора з медіаграмотності в закладі. Наші колеги з Луцька разом з учнями працюють у форматі Школи з медіаграмотності, де учасники найбільш цікавляться методами маніпуляцій за допомогою документальної кінореальності.

Також менеджер медіаосвітніх програм АУП Оксана Волошенюк провела майстер-клас з кіно та візуальної грамотності «Чому з усіх мистецтв найважливішим є українське кіно» для 54 педагогів з Тернополя та кураторів команд – учасників Форуму, де йшлося про методи декодування візуальних джерел та сучасний ландшафт українського кіно.

Презентація >>>

 

Деякі кінострічками, про які йшлося під час зустрічі можна переглянути в онлайн кінотеатрі Міжнародного кінофестивалю про права людини DOCU/ПРОСТОРІ. 

В рамках форуму відбувся захист проектів, на теми: «Ієрархія учнівської влади як крок до громадянської зрілості», «Медіаграмотність як складова високої правової культури громадян», Право націй на самовизначення. За що і чому я люблю Україну», «Право на захист України чи обов’язок захищати?». Всі учасники були нагородженні грамотами та призами. 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram