info@aup.com.ua
+380 67 372 2733

Розвиток медіаграмотності освітян Півдня України разом з АУП

06.12.2024  

05 грудня 2024 року Академія української преси в співпраці з Міністерством освіти і науки України провела міжрегіональний форум «Розвиток медіаосвіти в Україні: регіональний вимір» для освітян Одеської, Миколаївської, Херсонської областей.

Розпочинаючи захід Валерій Іванов, президент АУП, зауважив: “Актуальність формування критичного мислення сьогодні не викликає сумнівів. І особливо це важливо для тих, хто ще немає власного бекграунду – життєвого досвіду. Основна вага тут лягає на вчителів та сім‘ю. Саме на озброєння інструментарієм та методиками такої діяльності спрямовані регіональні форуми медіаграмотності, четвертий з яких об‘єднав освітян Півдня країни”.

До організації заходу дуже активно долучилися й заклади післядипломної педагогічної освіти Одещини, Миколаївщини та Херсонщини – Василь Шуляр, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Ірина Жорова, в. о. ректора Херсонської академії неперервної освіти та Інна Балашенко, завідувач кафедри філософії освіти Одеської академії неперервної освіти поділилися напрацюваннями, проблематикою та перспективами розвитку медіакультури освітян та здобувачів освіти в регіонах. 

“АУП завжди тримає руку на пульсі потреб нашої аудиторії. І соціологія, яку ми провели на початку цього року, демонструє нерівномірне впровадження медіаграмотності, залежно від географії населеного пункту. Сьогодні ми зібрали освітян трьох регіонів, а серед них: вихователі, вчителі, викладачі, представники органів управління освітою, щоб показати – розвивати медіаосвіту можна безперешкодно як в маленькій сільській школі, так і в великому обласному центрі”, – зазначив Максим Запорожченко, менеджер медіаосвітніх програм Академії української преси, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївського ОІППО, який презентував можливості та ресурси Академії для українських освітян. 

Під час міжрегіонального заходу обговорено і тренди розвитку медійної грамотності на найближчі роки. 

Тетяна Іванова, медіаекспертка Академії української преси, докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри соціальних комунікацій Маріупольського державного університету відзначила: “Повномасштабне вторгнення вплинуло на рівень медіаграмотності, який із другої половини 2023 року знизився. Нам потрібно критично оцінити ситуацію та розробити нові стратегії, орієнтовані на розвиток національної самосвідомості, аналітичного мислення та інтерактивних форматів навчання. Зміна підходів і навіть назв програм допоможе динамічніше інтегруватися в європейський медійний простір”.

Кому довіряти та як споживати інформацію під час інформаційної війни – цьому був присвячений виступ Андрія Юричка, медіатренер, журналіст, викладача КНУ імені Тараса Шевченка, який зазначив: “Медіаграмотність для українців – це розуміння з яких джерел інформацію можна брати, а яких краще уникати. І ця навичка не формується за вечір чи за тиждень. Але поступове вивчення, перевірка, розуміння прихованих процесів поширення інформації – запорука розумної та медіаграмотної особистості.”

Людмила Таболіна, філологиня, вчителька української мови і літератури Київського ліцею “Educator”, вчителька-методистка, півфіналістка світової Премії Global Teacher Prize 2023, фіналістка Премії Global Teacher Prize Ukraine 2019 поділилася власним досвідом формуванням критичного мислення як ключової компетентні дітей для прийняття обґрунтованих рішень.

Грудневий форум для освітян Півдня України завершив цикл цьогорічних великих регіональних заходів АУП, однак, у нас ще є багато чого цікавого та корисного для нашої аудиторії як в цьому, так і наступному році! 

 

tagclockmagnifiercrossmenuchevron-downarrow-leftarrow-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram