Конкурсна робота ролик "Споживай відповідально і це не про їжу. Протидія фейкам та маніпуляціям" є учасницею конкурсу «Моя школа – медіаграмотна».
Авторки: Лукачова Галина Григорівна, керівник гуртка "Юні журналісти" Помічнянського Центру дитячої та юнацької творчості, Анна Лісовенко та Алєся Буд-Гусаїм, вихованки гуртка "Юні журналісти" Помічнянського Центру дитячої та юнацької творчості.
Актуальність:
Сьогодні надважливо бути медіаграмотним! Як я говорю своїм вихованцям, ваша сторінка у соцмережах – це ваше обличчя! Тому перед тим, як написати чи поширити якусь інформацію, не полініться і знайдіть першоджерело. Адже медіагігієна на сьогодні , як і особиста, має визначальне значення. Вміння аналізувати, критично оцінювати і фільтрувати інформацію, знати механізми впливу на свідомість людей, мати уяву про вплив медіа на сучасні процеси – це навички, які необхідні у сучасному інформаційному світі.
Бути медіаграмотним означає бути спроможним знайти те, що ми шукаємо, вибрати те, що нам потрібно, й визначити, наскільки надійною є ця інформація. Бути медіаграмотним означає бути здатним оптимально використовувати відповідну інформацію, зберігаючи її розумно, й ділитися нею з іншими.
Щодня ми споживаємо гігабайти інформації, ми не мислимо свого життя без телефону, який став головним джерелом обміну думками. Наш ранок починається з перегляду соцмереж, з яких ми черпаємо інформацію, ділимося нею зі своїми друзями.
Дуже прикро, коли фейкову інформацію постять люди, на яких рівняється громада. Так було у нашому випадку, коли голова громади постійно розміщував на своїй сторінці у соцмережі маніпулятивну фейкову інформацію. Це стало поштовхом до запису і розповсюдження цього ролика у нашому інформаційному просторі. Цією роботою ми хотіли звернути увагу на механізми розповсюдження і створення неправдивої інформації, її вплив на людей. Наголосити на важливості бути медіаграмотним у сучасному світі і бути захищеним від шкідливого впливу неправдивої і маніпулятивної інформації. Будемо раді, якщо наш ролик принесе користь!